Як уникнути помилок під час роботи з монтажною піною.

Хороша будівельна піна швидко застигає, має малий відсоток осідання, щільно заповнює порожнини, міцно зчіплюється з поверхнею. Але під час використання треба дотримуватися технології нанесення, послідовності роботи та правил техніки безпеки, тоді засіб виконає свою роботу з герметизації. Перед процесом варто вивчити способи роботи з монтажною піною та її особливості.

Вибираємо будівельну монтажну піну за порадами, наведеними у статті.

Визначаємо, яка піна потрібна

Вибираючи піну, спершу треба врахувати, в яких умовах вона буде застосовуватися: на вулиці, в опалюваному чи в неопалюваному приміщенні. Має значення, в яку пору року відбуваються роботи. Літня — для зовнішніх та внутрішніх робіт витримує температуру від +5 ° C до +30 ° C, зимова — от -20 ° C до +5 ° C, всесезонна універсальна — від -10 ° C до +30 ° C. Вогнестійка піна витримує дію відкритого вогню.

За сферою застосування розрізняють професійну і побутову піни. Професійна підходить для монтажу вікон та дверей, для тепло- та звукоізоляції стін, стель, підлоги, для заповнення вертикальних щілин, стиків, отворів. За допомогою побутової піни заповнюють горизонтальні тріщини, ізолюють труби, заповнюють невеликі пустоти під час дрібного ремонту. У засобу низьке вторинне розширення одразу після виходу з туби, і його можна застосовувати для дрібних отворів.

Вивчаємо упаковку

Монтажну поліуретанову піну випускають у зручній упаковці, в якій засіб повністю готовий до застосування. Виробник вказує склад, витрати, обсяг, термін придатності. Цю інформацію слід вивчити.

За способом застосування піна може бути професійна або побутова, технології використання відрізняються.

Професійна двокомпонентна. Основа та активатор помістили в різних місткостях балона. Під час роботи використовують спеціальний пістолет, який надягають на тубу із герметиком. З його допомогою легко дістати важкодоступні щілини, шви, отвори конструкцій, які треба закласти.

Побутова однокомпонентна. Балон із сумішшю діючих речовин і газу-вичавлювача виготовляють одразу з трубкою-адаптером, додаткові інструменти не знадобляться.

Враховуйте особливості та якості монтажної піни

Діючі речовини та газ у балоні перебувають під тиском. Суміш, виходячи з туби, змішується з вологою на поверхні, відбувається реакція: речовина «закипає» і спінюється, а потім поступово полімеризується. Цей момент найважливіший, оскільки пістолет або трубку-адаптер треба направити безпосередньо на оброблювану поверхню, контролюючи обсяг піни.

Дізнайтесь, де неможна використовувати монтажну піну

За всієї універсальності інколи піну для монтажу використовувати не можна. Наприклад, закладати щілини, де прокладено проводку, небезпечно і непрактично. Піна, що збільшилася в обсязі, може розірвати провід. До того ж якщо знадобиться ремонт, зняти висохлий засіб не вийде.

Піну не використовують для тонких або надто великих щілин. У першому випадку заповнити пустоти не вийде, а в другому буде велика витрата матеріалу.

Забороняється проводити нанесення поблизу джерела відкритого вогню через ризик займання чи навіть вибуху.

Дотримуйтесь правил використання та зберігання піни

Є алгоритм, який під час роботи з балоном монтажної піни порушувати не можна. Якщо нанести засіб неправильно, є ризик зіпсувати поверхню і витратити матеріал марно. До того ж видалити висохлу піну з бетону, металу, тканини вкрай складно.

1. Готуємо поверхню. Метал, пластик, бетон треба зачистити від пилу, а потім ретельно збризкати водою за допомогою пульверизатора. Вологість потрібна для того, щоб відбулася хімічна реакція та спінювання герметика.

2. Струшуємо ємність протягом однієї хвилини. Тоді засіб удасться використати практично повністю. Температура балона має бути від +20 до +25 ° C.

3. Тримаємо тубу правильно, а саме догори дном. Якщо балон перевернути, то газ вийде, хімічна реакція та полімеризація не відбудуться.

4. Трубку-адаптер або пістолет направляємо безпосередньо в щілину чи стик. Одночасно контролюємо рівномірне нанесення матеріалу на поверхню.

5. Даємо піні схопитися і повністю висохнути. Залежно від умов процес може тривати від двох до восьми годин.

На цьому процес обробки не закінчується. Надлишки матеріалу слід видалити. Для цього треба знати, як правильно обрізати монтажну піну: гострим ножем з косим лезом акуратно без зусиль провести по застиглій масі. Після чого всі шви з піною обов’язково шпаклюють, бо від ультрафіолету матеріал пересихає і починає кришитися.

Також слід забезпечити правильне зберігання монтажної піни до та після застосування. Перед використанням тубу зберігають у вертикальному положенні за температури від +5 до +25 ° C без різких перепадів. Після роботи слід поставити балон, дати піні стекти вниз, потім видалити пластикову трубку з носика і протерти від залишків піни розчинником. Зберігати треба за вказаної виробником оптимальної температури, не допускаючи попадання прямих сонячних променів, вібрацій або падіння туби.

Джерело

Exit mobile version