Як виспатися, коли немає можливості спати по 8 годин вночі

Сон є базовою потребою будь-якої людини. Саме під час нього організм відновлює сили, ресурси, які потрібні йому для підтримання життєдіяльності, для вирішення повсякденних завдань, інформує Ukr.Media.

Вважається, що в добу індивіду потрібно близько 8 годин на нічний відпочинок. Саме стільки він і намагається виділяти, але проблема в тому, що часом можливості спати рівно стільки просто немає.

В такому випадку не потрібно миритися з розбитістю і слабкістю, з постійною втомою. Людина може виспатися і в тому разі, якщо немає 8 годин на сон. У цьому її допоможе кілька порад.

Думати про цикл, а не про години

Кожні 90 хвилин відбувається перемикання з швидкого сну на повільний і назад. Цим і варто скористатися. Потрібно виділити такий час на сон, щоб він ділився на вказану кількість хвилин. Відраховувати години потрібно з моменту пробудження.

В такому випадку буде виходити не переривати цикли сну, прокидатися тоді, коли вони змінюються. Це дозволить відчувати себе бадьоріше.

Думати про тиждень

На одній ночі зациклюватися не варто. Слід організувати нічний відпочинок так, щоб протягом тижня вийшло проспати 35 циклів сну. В такому випадку в середньому в день їх буде 5. Якщо лягти спати довелося пізно, то в наступну ніч потрібно компенсувати це.

Щоб було легше орієнтуватися, слід складати графік сну з урахуванням денного розкладу, кількості запланованих справ.

Спати менше, але частіше

Поліфазний сон деякі практикують і досить успішно. Природою закладено так, що людина повинна спати не тільки вночі, але і в проміжку між 17.00 і 19.00.

Багато спортсменів захоплюють цей час доби, виділяючи його на сон, щоб швидше відновити сили. Вночі при цьому вони сплять менше, але відчувають себе добре.

Контрольовані періоди відновлення

Це поняття варто замінити звичним "тиха година". Важливо протягом дня виділяти третину циклу сну, що дорівнює 30 хвилинам, присвячувати цей час виключно собі.

Можна просто розслабитися, сидячи в кріслі, можна медитувати, слухати музику. Важливо усамітнитися, побути з собою. В такому випадку повернути бадьорість і сили вдасться швидко.

Всі ці прості поради позбавлять від сонливості, від розбитості. Такі неприємні симптоми не будуть давати про себе знати навіть в тому разі, якщо нічного сну буде зовсім мало.

Джерело

Exit mobile version