Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет: пояснюють у Мінреінтеграції

Студенти

Нещодавно Уряд затвердив механізм переведення таких студентів з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти.

Оприлюднена відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1224. Її розробили за дорученням Президента України Володимира Зеленського.

Хто має право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну?

 • Студенти, які проживають на ТОТ, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції.
 • Студенти, які виїхали з таких територій.
 • А також:

  — діти загиблих захисників України;

  — учасники бойових дій і їхні діти;

  — особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.

  УВАГА! Дія постанови розповсюджується на студентів, які:

  — були зараховані на контракт до 2021 року включно;

  — здобувають такий ступінь освіти вперше.

  Які документи потрібні для ВПО та студентів із ТОТ?

 • Витяг з реєстру територіальної громади.
 • Він має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) особи станом на 24 лютого 2022 року або містити інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) чи про зняття з нього на підставі відомостей ДМС.

 • Документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.
 • Він може стати у нагоді, якщо інформації у згаданому реєстрі немає або місце проживання знято з реєстрації до 24 лютого 2022 року.

  Куди надавати документи?

  Треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі «Здобувачі освіти».

  Переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.

  На які бюджетні місця братимуть таких студентів?

  Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.

  Якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця державного замовлення.

  Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації