Як стрес впливає на організм людини — негативні наслідки

Тіло людини може реагувати на стрес емоційними, ментальними та фізичними реакціями. Такий стан з часом призводить до негативних наслідків, інформує Ukr.Media.

Порушення циклу сну

Перший з головних ефектів стресу на організм — це порушення циклу сну. Це може негативно позначитися на якості сну і привести до безсоння. Сон є життєво важливою частиною для забезпечення доброго здоров'я, а безсоння може сильно вплинути на психічне і фізичне здоров'я. З дня в день, це може змусити людину страждати від хронічних захворювань, а також викликати негативний вплив на якість життя. Стрес є причиною, що викликає гіперзбудження, яке, як відомо, порушує баланс між неспанням і сном.

Погіршення травлення

Одним з найпоширеніших негативних наслідків стресу для організму є порушення травлення. Гормональна лихоманка, прискорене дихання і серцебиття — це три основних фактори, які послаблюють травну систему і потім викликають хронічне запалення в шлунково-кишковому тракті.

Ослаблення імунітету

Хронічний стрес також має сильний зв'язок з поганим імунітетом. У той час як людина страждає від стресу, рівень кортизолу в організмі також збільшується, що вносить зміни в реакцію імунної системи. Крім того, він володіє здатністю пригнічувати вироблення «хороших» простагландинів, які відіграють важливу роль у підтримці імунної функції. Стрес негативно позначається на імунітеті, тим самим піддаючи організм підвищеному ризику інфекцій, застуди і грипу. Крім того, це може збільшити вірогідність виникнення інших захворювань, таких як діабет і хвороби серця.

Підвищений рівень кортизолу може вплинути на процеси росту, травлення, репродуктивної системи. Щоб зменшити частоту стресу краще практикувати деякі пози йоги, медитацію, масаж, ароматерапію. Все це матиме позитивний вплив на імунну систему.

Вплив на тканини головного мозку

Стрес може негативно впливати на мозок, що є одним з поширених наслідків для здоров'я. Будь-який тип стресу, насправді, може зробити людину нездатною застосовувати когнітивні методи, які, як відомо, контролюють тривогу і страх. Дослідження, опубліковане в 2020 році, показує, що стрес має здатність впливати на області мозку, що регулюють самоконтроль і емоції. Крім того, це викликає проблеми, пов'язані з навчанням і здатністю до концентрації. Хронічний стрес може бути пов'язаний з регіональним зменшенням об'єму мозкової тканини.

Стимулювання процесу старіння шкіри

Крім впливу стресу на здоров'я, людина може страждати від передчасного старіння. Стрес, по суті, діє як стимулятор прискореного клітинного і шкірного старіння. Це, в свою чергу, викликає симптоми передчасного старіння, такі як гусячі лапки, зморшки, нерівномірний тон шкіри, змінена пігментація і в'ялість шкіри. День у день стрес призводить до руйнування колагену, стимулює вироблення протизапальних медіаторів і пошкоджує ДНК.

Погіршення роботи серця

Біль в серці — це ще один негативний вплив стресу на організм. Переживання надмірного стресу протягом тривалого періоду погано для серця людини.

Цей стан може створити появу високого кров'яного тиску, нерегулярного серцебиття або серцевих захворювань. Під час стресу тіло виділяє гормони, які пошкоджують серцеві м'язи. В результаті вони збільшать частоту серцевих скорочень, а також заблокують кровоносні судини, тим самим викликаючи високий кров'яний тиск. При частому і тривалому підвищенні артеріального тиску підвищується ймовірність серцевого нападу або інсульту.

Ще один з побічних ефектів повторюваного стресу полягає в тому, що він стає фактором запалення в кровоносній системі, особливо в коронарних артеріях. Це, в свою чергу, наражає на високий ризик серцевого нападу.

Джерело

Exit mobile version