Як розпочати власний бізнес на машинній вишивці портретів?



Вишиваний портрет стане теплим, затишним доповненням інтер’єру будь-якої оселі. А ще — чудовим подарунком для близької людини. Саме тому, вишивання портретів можна легко перетворити із хобі на заробіток. Все, що для цього потрібно — велике бажання й трохи грошей на витратні матеріали та обладнання. Донедавна, придбати устаткування для комп’ютерної вишивки було складно: деякі моделі доводилося замовляти з-за кордону. Тепер же, вишивальні машини Ricoma є навіть у Львові. Тому від мрії про власний бізнес вас зупиняє лише декілька кроків. Сьогодні поговоримо про те, як запустити свою справу на вишиванні портретів, і що для цього потрібно знати.


Бізнес на машинній вишивці портретів: корисні поради


Почнемо з хорошої новини. Бізнес на вишиванні потребує мало вкладень, легко масштабується і дозволяє уникнути такої обов’язкової для багатьох ніш витрати, як оренда приміщення. Адже спочатку ви можете працювати в себе вдома. Запуск власної справи передбачає такі етапи:


◾️ Складання бізнес-плану. В ньому варто чітко проаналізувати необхідні витрати та майбутні доходи. Якщо маєте можливість — залучіть до створення бізнес-плану спеціалістів.

◾️ Вибір та купівля обладнання. Машинна вишивка портретів може виконуватися на професійних та напівпрофесійних машинках. Обирати устаткування варто за такими критеріями, як кількість голок, швидкість вишивання, допустимий обсяг роботи. Чим більші масштаби бізнесу плануєте — тим продуктивнішим повинне бути обладнання.

◾️ Купівля витратних матеріалів — тут радимо скласти список усього необхідного. Це нитки, тканина для друку, п’яльця та інше.

◾️ Вибір каналів пошуку клієнтів. На початку, це може бути навіть “сарафанне радіо” — будете отримувати перші замовлення від друзів та друзів друзів. Але варто долучити інші, більш професійні канали: соціальні мережі, власний сайт, рекламу в місцевих ЗМІ.

◾️ Безпосередньо початок роботи. Отримавши своє перше замовлення, постарайтеся виконати його якісно та вчасно, без затримок. Адже саме так будується хороша репутація.


Не забувайте бути активними: регулярно публікуйте фото робіт, комунікуйте з клієнтами, проводьте розіграші, робіть акції та знижки. Якісна вишивка портретів, дбайливе ставлення до кожного замовлення — запорука того, що клієнти рекомендуватимуть вас своїм знайомим та друзям.


І, звичайно ж, не забувайте відстежувати свої прибутки та аналізувати, коли настане час масштабувати бізнес. Адже з маленької майстерні у власній квартирі, машинна вишивка портретів може перейти в промислові масштаби. А ваш бренд матиме усі шанси стати відомим далеко за межами України. Бажаємо, щоб все вдалося!


За допомогу з матеріалами для статті дякуємо ТМ Рікома — українському представнику корпорації з виробництва вишивального обладнання «Ricoma International Corporation» (США).