У кожної господині в будинку має бути пачка соди. Цей чудовий порошок здатний перетворити багато страв і значно покращити їх смакові якості. Як використовувати соду з кулінарною метою? У статті розповідається про цікаві хитрощі, які використовують майстерні кухарі, інформує Ukr.Media.
Сода для приготування креветок
Ці морські делікатеси входять до складу закусок, салатів. Їх можна смажити на грилі. У процесі приготування креветок кухарі рекомендують додавати в них щіпку соди. Продукт дозволить делікатесу зберегти соковиту текстуру.
А креветки, приготовлені на грилі або обсмажені на сковороді, виходять ніжними, з апетитною скоринкою.
Сода для цибулі
Порошок прискорює процес виготовлення продукту. Цибуля рівномірно підсмажується, покривається рум'яною скоринкою. Для досягнення такого ефекту кулінари рекомендують використовувати чверть чайної ложки порошку на 500 г продукту.
Однак кухарі попереджають, що сода дуже прискорює процес обсмажування цибулі. Цей компонент краще використовувати тільки в тому разі, коли овочі готуються разом з іншими інгредієнтами. Або додається до соусу після обсмажування.
Сода для консервованих помідорів
Це ще один цікавий лайфхак. Якщо продукт здається занадто кислим, кулінари рекомендують додати чверть чайної ложки порошку в банку з томатами. Їх смак стане м'якшим. Отже, такі помідори можна буде використовувати для соусів, пюре чи супів.
Сода для м'яса та риби
Порошок робить ці продукти м'якшими та соковитішими. Достатньо натерти содою м'ясо чи рибу.
Потім помістити шматок у холодильник на 60 хвилин, а через годину промити під струменем прохолодної проточної води.
Якщо додати щіпку порошку у фарш, котлети вийдуть соковитими та пишними.
Сода для фруктів та овочів
Порошок допомагає нейтралізувати пестициди, що містяться в них. Для досягнення ефекту треба вимити плоди у воді із содою. Цей розчин також допомагає видалити з поверхні фруктів та овочів залишки бруду.
Крім того, господині застосовують порошок для миття скляних ємностей перед консервуванням.
Сода для напоїв
Порошок здатний покращити смакові якості кави та чаю. Невелика кількість продукту додають у воду для її пом'якшення. Завдяки цьому чай стає більш ароматним та прозорим. На 500 мл рідини використовують половину маленької ложки соди.
За допомогою порошку можна приготувати газировку. Для цього до склянки води додають половину маленької ложки кислоти лимона. Рідину можна підсолодити цукром, сиропом. І навіть використовувати замість води сік чи трав'яний відвар. Для приготування газування потрібно додати в склянку рідини чверть маленької ложки соди.
Як розрахувати оптимальну кількість порошку: порада
Зазвичай господині додають соду на око. Але щоб не зіпсувати страву, краще визначати необхідні пропорції, виходячи з точних розрахунків.
Так, у маленькій ложці міститься 14 г порошку, у великій — 40 г. А склянка вміщує 240 г продукту.
Деякі господині не здогадуються, що соду можна додавати не лише до кондитерських виробів. При правильному використанні цей простий продукт перетворює смак, текстуру та аромат багатьох страв.
Залиште відповідь