Як не можна маринувати шашлик: основні помилки

На початку травня тисячі людей відкривають сезон шашликів і дуже стараються, щоб вони вийшли якомога смачнішими. Смак шашлику багато в чому залежить від складу і якості маринаду, в якому лежало м'ясо. Ось кілька помилок, яких часто припускаються під час маринування м'яса. Якщо виправити їх, шашлик стане набагато смачнішим, соковитішим і ніжнішим, інформує Ukr.Media.

Слабкі спеції

Коли ви витрачаєте багато часу на приготування маринаду, ви, напевно, хочете, щоб результат вартував витрачених зусиль. Але нерідко його псують спеції, які мають занадто слабкий смак для того, щоб передати його м'ясу. Щоб посилити смак спецій, злегка обсмажте їх на сухій сковороді, а потім подрібніть (краще не використовуйте мелені спеції, вони мають слабкий смак). Якщо ви додаєте в маринад часник і свіжі трави, обов'язково подрібніть або хоча б розчавіть їх, щоб вони дали сік.

Недостатня тривалість маринування

Хоча м'ясо досить швидко вбирає смак і аромат, не варто готувати його через п'ять хвилин після замочування в маринаді. Дайте м'ясу полежати в маринаді хоча б 30 хвилин, а краще залиште його на дві-три години (якщо хочеться, на всю ніч). Нарізайте м'ясо невеликими шматками. Вони швидше замаринуються і добре вберуть смак і запах приправ.

Забагато солі

Сіль у маринаді дуже важлива, але, якщо він занадто солоний, готове м'ясо може вийти сухим і жорстким. Пам'ятайте про це, коли готуєте маринад, і не кладіть забагато солі, тому що вона витягує вологу з інгредієнтів. Ви завжди можете додати більше солі під час приготування страви або поставити її на обідній стіл.

Недостатня кількість маринаду

Маринад має повністю покривати м'ясо, тому його кількість варто розраховувати виходячи з кількості м'яса. Неважливо, яке саме м'ясо ви збираєтеся готувати, воно в будь-якому разі має практично "купатися" в маринаді.

Сміливі кулінарні експерименти

Кулінарні експерименти — це чудово. Але, на жаль, не всі вони проходять вдало. Наприклад, популярний маринад із ківі може перетворити м'ясо на дивну червону кашу, а деякі спеції відтіняють смак свинини, баранини та курки різким присмаком або запахом. Тож, якщо ви плануєте влаштувати шашличні вихідні в компанії сім'ї та друзів і хочете, щоб усі були задоволені, користуйтеся перевіреними рецептами маринадів, які зроблять м'ясо м'яким, соковитим і ароматним. За бажання додайте до загального столу кілька шматків м'яса, приготованих за якимось новим рецептом. Можливо, результат не розчарує, а якщо ні, у вас все одно залишиться смачне м'ясо.

Джерело