Як грамотно підійти до запасів їжі на всяк випадок

Реальність, в якій ми живемо зараз, диктує нові правила. Ніхто не знає, чим обернеться завтрашній день. Однак до нього потрібно бути готовим, інформує Ukr.Media.

Сьогодні ми розповімо, чим варто запастися, навіть якщо здається, що це марна затія. Ми впевнені, що краще перестрахуватися і мати вдома все необхідне хоча б на якийсь термін.

Це харчові продукти з довгим строком зберігання, а також концентровані поживні добавки.

Головне правило в закупівлі їжі говорить: важлива мінімальна різноманітність при максимальному терміні зберігання і максимальній харчовій цінності. Це означає, що скуповувати безліч різних харчових продуктів не потрібно. Крім того, бажано купувати таку їжу, яку буде просто зберігати.

Наприклад, крупи зберігаються протягом 2-3 років, проте після 2-го року втрачають свою поживну цінність. А ось злаки, жито і пшениця можуть зберігатися дуже багато років, якщо дотримуватися правильних умов зберігання. Найкраще пророщувати їх, щоб отримати більше користі з продукту. Радимо купувати гречку, льон, сочевицю і пшоно.

Варто запастися сіллю (якщо вийде звичайно), а ось від цукру радимо відмовитися. Його можна купити хіба що для можливого обміну. Якщо ви любите солоденьке, замість цукру краще придбати сироп топінамбура або натуральний мед. Ці продукти і зберігаються довше, і на організм впливають більш сприятливо.

Один з найбільш довгограючих продуктів — це консерви. Однак потрібно розуміти, що такий довгий термін зберігання впливає на харчову цінність продукту.

Інші харчові продукти та товари

Як окрему категорію виділимо концентровані поживні добавки. Це різні протеїни, наприклад конопляний або соєвий. Також є готові суміші-концентрати амінокислот, що складаються з декількох видів ізолятів.

Купити також варто горіхи. У шкаралупі або вакуумованих пакетах вони зможуть зберігатися довше. Також можна придбати каші і супи в герметичних упаковках. Це непоганий спосіб насититися і отримати хорошу кількість поживних речовин з однієї страви.

Засоби особистої гігієни та побутові товари — окрема категорія. Як миючий засіб найзручніше купувати звичайне мило. Наприклад, за допомогою господарського можна і прати речі, і мити посуд.

Джерело