Багато хто закуповується продуктами у вихідні дні, щоб на майбутньому тижні мати під рукою необхідні для приготування їжі інгредієнти, інформує Ukr.Media.
Після магазину швидкопсувні продукти відправляються на зберігання в холодильник. Деякі з них використовуються в перші дні.
Але часто про рибу або м'ясо, які псуються швидше за все, ми забуваємо і вчасно не прибираємо в морозильник, думаючи, що приготуємо це завтра. Але настає завтра, і ми відчуваємо себе занадто втомленими в кінці дня, щоб готувати. І вибираємо доставку готової їжі. Тим часом наша охолоджена курка продовжує накопичувати бактерії.
І хоча низькі температури холодильника допомагають зберігати їжу досить довго, проте курка, яка є одним з найдоступніших і універсальних джерел білка, може втратити свіжість швидше, ніж очікувалося. До того ж ви вже могли купити її не дуже свіжу або м'ясо могло не правильно зберігатися або транспортуватися до магазину, що, безсумнівно, зменшує його термін придатності.
Щоб вашим кулінарним планам судилося збутися, пропонуємо ознайомитися з корисною інформацією щодо того, як довго куряче м'ясо може зберігатися в холодильнику, а також які ознаки можуть вказувати на те, що ваша курка вже зіпсована.
Скільки сира курка може зберігатися в холодильнику?
Навіть свіже куряче м'ясо, яке зберігається вдома в холодильнику (не морозилці) більше двох днів, може бути заражене безліччю бактерій, включаючи патогенні клостридії (Clostridium perfringens), сальмонели (Salmonella)і кампілобактер (Campylobacter), які викликають харчову токсикоінфекцію з болями в животі, нудотою, іноді лихоманкою і діареєю.
Тому не варто ризикувати і готувати курку, якщо ви не заморозили її або не встигли приготувати і з'їсти протягом двох-трьох днів, як принесли її з магазину.
Крім того, є кілька контрольних ознак, які допоможуть відрізнити хорошу курячу грудку від поганої.
Як дізнатися, чи не зіпсувалося куряче м'ясо в холодильнику?
Перевірте дату
Термін придатності на упаковці підкаже, скільки часу у вас є, перш ніж курка зіпсується. Зазвичай свіжа курка, індичка або фарш з птиці повинні бути приготовлені або заморожені протягом 1-2 днів з дня покупки.
Неоднорідний колір м'яса
Також для перевірки на свіжість сирої птиці можна покластися на візуальні ознаки псування.
Особливо якщо ви знаєте, що час перебування даної курки в вашому холодильнику більше рекомендованих двох днів.
Свіжа і їстівна курка зазвичай має світло-рожевий або біло-блакитний колір. Якщо ж ви помітили на сирому м'ясі птиці плямистий жовтий жир або відтінки зеленого і сірого кольору, то цю птицю їсти не можна.
Перевірте запах
Для наступної перевірки вийміть курку з упаковки і понюхайте.
Якщо ви відчуєте будь-які кислі, рибні, сірчані ноти або інші неприємні запахи, то, не роздумуючи, відправляйте її у відро для сміття.
Перевірте текстуру
І заключний етап, який повинна пройти курка, перш ніж почати її готувати, — це тест на текстуру.
Хороша куряча тушка буде блискучою, вологою і трохи слизькою на дотик.
Якщо ж курка занадто слизька, м'яка або липка, то краще позбутися від неї якомога швидше.
Залиште відповідь