Як боротися з лінощами: нова японська методика

Просте тренування з японської практики "кайдзен" займає не більше однієї хвилини на добу. Воно дозволить побороти лінь і зробити день більш продуктивним, інформує gazetapo.lviv.ua.

Хто схильний до прокрастинації

В окремих випадках лінь, що раптово виникає, є ознакою сильної перевтоми. Зазвичай через неї страждають люди з підвищеним почуттям відповідальності.

Ще одна причина появи прокрастинації — відсутність будь-якої мотивації. Річ у тім, що досить важко займатися (ще й з повною віддачею) тим, в чому людина не бачить ніякого сенсу.

Суть японського методу "однієї хвилини" або "кайдзен"

"Кайдзен" прийнято перекладати як "поліпшення". Автор цієї концепції — бізнес-консультант Масаакі Імаї. Суть полягає в наступному: тепер на всі справи, які виконувати зовсім не хотілося, доведеться витрачати всього одну хвилину.

Наприклад, якщо перспектива віддати заняттям спорту цілу годину викликала у людини тугу і зневіру, то 60 секунд, відведені на виконання вправ (присідань або віджимань), — завдання цілком здійсненне.

Причому йдеться не тільки про тренування. В рамках цієї методики можна приділити час на те, щоб зробити гімнастику для очей або почитати книгу іноземною мовою. Коли час обмежений — лише одна хвилина, заняття не здаються обтяжливим обов'язком, а, навпаки, приносять позитивні емоції. При цьому вважається, що роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся і досягаєте великих результатів.

Експерт, який розробив методику "однієї хвилини", вважає, що короткі заняття приведуть до появи мотивації непомітно для вас самих. Якщо на початку ви будете приділяти нелюбимим, але корисним заняттям лише хвилину, то потім, найімовірніше, вам захочеться присвячувати виконанню обов'язків дві хвилини, десять, а далі і тридцять.

Джерело