Хірурги «ОХМАТДИТу» вилікували 12-річного хлопця, у якого після травми розвинувся гострий остеомієліт

Хірурги «ОХМАТДИТу» вилікували 12-річного хлопця

Хлопець отримав травму, коли стрибнув у довжину, тоді почала боліти нога в ділянці коліна.

Батьки Данила одразу звернулися до травматолога. Після рентгенобстеження лікарі повідомили, що перелому немає, у дитини лише розтягнення зв’язок і травма м’яких тканин, назначили іммобілізацію і протизапальні препарати.

Однак болі у нозі посилились. Протягом трьох тижнів з’явились набряк та почервоніння ноги, з’явилось підвищення температури тіла. Повторне рентгенобстеження вже показало виражені кісткові зміни.

Хірурги Центру дитячої медицини. Лікарня «Охматдит» успішно прооперували Данила. Ще протягом місяця він отримував антибактеріальну терапію, що дало хороший результат. 

Наразі хлопець знаходиться під спостереженням хірургів та систематично проходить рентген-контроль. Поступово починає збільшувати навантаження на уражену ногу.

Нагадаємо, остеомієліт — гнійне запалення кісткової тканини. Це серйозне захворювання дитячого віку, оскільки в гострій фазі має важкий перебіг, може викликати небезпечні ускладнення. Перш за все – це метастатична пневмонія. Мікроби з кістки через судинне русло переміщуються у легені, викликаючи там гнійне запалення, що значно погіршує стан пацієнта і навіть може закінчитися летально. В подальшому, якщо відбулась сильна руйнація ураженої кістки, можуть розвинутись деформації кісток, їх викривлення та порушення темпів росту.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації