Гроші проходять крізь пальці? Поради, які навчать розумно витрачати

Неважливо, багаті ви або бідні. Навчитися розумно витрачати гроші буде корисно всім, інформує gazetapo.lviv.ua.

Це дозволить отримувати від життя набагато більше благ. Наступні поради допоможуть вам більш економно витрачати свої кошти.

Плануйте бюджет

Уважно рахуйте прибуток і витрати, щоб завжди бути в курсі фінансової ситуації в сім'ї.

Записуйте в блокнот усі покупки. Кожен місяць вивчайте рахунки та включайте ці витрати в бюджет.

Про покупки

Подумки розділіть усі ваші витрати за групами: їжа, одяг, розваги, інше.

Найвитратніші категорії заслуговують більшої уваги. Варто задуматися над тим, чи можна їх скоротити.

Коли категорії визначено, встановіть ліміт для кожної з них (максимальна сума, яку можна витратити). Переконайтеся, що ваш дохід більше, ніж всі передбачувані витрати. Гроші, що залишилися, — це і є ваші заощадження.

Складайте список необхідних покупок на місяць або навіть рік. Пам'ятайте, що будь-яке необдумане придбання — це удар по сімейному бюджету.

Правила планування бюджету

Складайте перелік необхідних покупок, перебуваючи вдома. Не приступайте до цього заняття, якщо у вас поганий настрій.

Перед тим як зробити велику покупку, спочатку зробіть попередній візит у магазин. Прийшовши додому, перегляньте сайти інших подібних компаній. Раптом одна з них пропонує потрібну вам річ за низькою ціною.

Пам'ятайте, що ті, хто проводить в магазинах багато часу, як правило, витрачають набагато більше, ніж всі інші. Тому вибирайте потрібний товар заздалегідь через інтернет. Можна також робити це під час попереднього візиту в магазин, після якого не потрібно повертатися додому з покупкою.

Як оволодіти мистецтвом економії?

Ретельно обдумуйте кожну, навіть незначну покупку. Усякий раз робіть так, як ніби ви приймаєте серйозне рішення.

Будьте уважні!

Захистіть себе від нав'язливої реклами. Не дегустуйте їжу та не беріть пробні екземпляри косметики та парфумерії. Перше враження часто буває оманливим. Цим і користуються компанії, які проводять подібні акції.

Є ще кілька правил, які допоможуть уникнути необдуманих покупок.

Не роздивляйтеся вітрини та не заходьте в магазини безцільно. Здійснювати покупки просто заради задоволення не найкорисніше заняття.

Ті, хто чинить так, рано чи пізно усвідомлюють, що витратили багато грошей на речі, які їм абсолютно не потрібні. Не варто приймати важливі рішення, якщо ви не виспалися.

Тим більше не потрібно робити цього після вживання алкогольних напоїв. Психологи кажуть, що навіть шопінг на голодний шлунок може призвести до зайвих витрат, якщо тільки людина не візьме з собою список необхідних покупок.

Помічники не потрібні

Краще всього ходити по магазинах поодинці. Не варто брати з собою нікого, навіть людей, чиї смаки повністю збігаються з вашими. Захопившись розмовою, можна непомітно для себе витратити зайві гроші або під впливом іншої людини купити непотрібну річ.

Також не слід консультуватися з продавцями. Якщо все ж ви хочете щось уточнити, зверніть увагу тільки на відповідь на питання, яке вас цікавить. Будь-які інші поради найкраще пропустити повз вуха.

Є магазини, де продавці буквально ні на крок не відходять від відвідувача. Якщо в такому закладі вам сподобався який-небудь товар, не варто відразу купувати. Ідіть додому та спокійно обміркуйте своє рішення.

Якщо річ вам дійсно потрібна, поверніться за нею пізніше.

Про шкоду банківських карт

Можливо, ви помічали, що використання дебетових або кредитних карт призводить до зайвих витрат. Це відбувається з двох причин:

  • Зазвичай людина бере з собою стільки грошей, скільки їй необхідно для купівлі певних речей. Користуючись картою, вона отримує доступ до набагато більшої суми.
  • При такій покупці з рук в руки не переходять реальні гроші. Людина не відчуває їх фізично, як при готівковому розрахунку. Те ж саме відбувається, коли відвідувач замовляє в ресторані щось у борг.

При такій оплаті важко контролювати свої фінанси. Часто людина просто не розуміє, багато чи мало витратила, бо не відчуває, наскільки легше або тонше став її гаманець.

Готівка

Але, навіть вирушаючи за покупками з готівкою, не варто брати з собою більше, ніж ви плануєте витратити. Дотримуйтеся цього принципу і при зніманні грошей із рахунку.

Найкраще підходити до банкомата не частіше одного разу на тиждень і знімати суму, яка буде потрібна на ці сім днів. Поповнювати свій гаманець щоразу, коли гроші закінчуються, не стежачи за тим, наскільки швидко вони витратилися, — погана звичка.

Дотримуючись наведених вище порад, можна навчитися розумно витрачати гроші.

Джерело