Гормональний живіт: чому він росте, і як від нього позбутися

У чому причина виникнення "гормонального живота" і як з ним боротися?

Зайвий об'єм талії може серйозно порушувати пропорції жіночої фігури, і часто є прямим наслідком проблем зі здоров'ям. Іншими словами, поки ви не розберетеся з ними, жодні дієти та спорт не допоможуть. Пропонуємо розібратися в найпоширеніших гормональних порушеннях, які "обдаровують" жінок надлишками жиру в цій області, інформує Ukr.Media.

Почнемо з того, що невелика складочка на животі — абсолютна норма для жінок, якщо ви, звісно, не фітнес-модель перед конкурсом. У такому випадку в справу вступають зовсім інші закони, і, до речі, про здоров'я та гормональний баланс тут теж говорити не доводиться. Жирова тканина в організмі життєво необхідна: вона виконує багато важливих функцій, зокрема, бере участь у синтезі статевих гормонів. Водночас ожиріння є головним фактором розвитку синдрому полікістозних яєчників і, як наслідок, безпліддя, серцево-судинних патологій, цукрового діабету, ряду онкозахворювань.

Але повернемося до живота. Існують три гормони, підвищений рівень яких проявляється у вигляді надлишку жирового прошарку в області талії: кортизол, інсулін і пролактин. Цілком можливо, ви навіть чули такий термін — "кортизоловий живіт".

Кортизол

Кортизол — гормон стресу, під впливом якого організм починає активно відкладати жирові клітини. Паралельно формується стійкість до інсуліну, так звана інсулінорезистентність, що впливає на харчові звички (потяг до солодкого та жирного, вовчий апетит, "тільки поїла, і знову голодна") і практично блокує процес схуднення.

Важливо відзначити, що кортизол виробляється наднирниками, які і реагують на стрес потужним викидом гормону. При цьому стресом для них є не тільки хвилюючі короткочасні події — навпаки, природа так і задумала, щоб за допомогою гормональних ресурсів ми благополучно переживали найрізноманітніші життєві ситуації. Для наших наднирників набагато небезпечніший перманентний стрес, який ми часто таким не вважаємо.

Його можуть викликати недотримання режиму дня з відходом до сну далеко за північ, постійна присутність гаджетів, недосипання і ранні підйоми з літрами кави, неправильний режим харчування з надлишком швидких вуглеводів, сидячий спосіб життя. Загалом, все те, що вже давно стало нормою життя для сучасної людини.

Інсулін

З інсуліном теж легко потрапити в замкнене коло: переїдання, мала рухливість, неправильне харчування ведуть до набору ваги та інсулінорезистентності, тобто стану, коли інсулін не сприймається клітинами тканини. Як наслідок, в організмі настає гормональний збій, з'являється "інсуліновий живіт" (абдомінальне ожиріння діагностується при ОТ у жінок > 80 см і > 90 см у чоловіків), а висока концентрація інсуліну в крові блокує подальше розщеплення жирів.

Пролактин

Ще один підступний гормон — пролактин, який сповільнює метаболізм і збільшує апетит. Як наслідок, в цьому випадку ми теж маємо набір ваги, часто в області живота, на грудях і спині. Щоб знизити його, потрібно знижувати пролактин, але водночас, концентрація пролактину часто чарівним чином зменшується, якщо нормалізувати вагу.

Як боротися з гормональним животом?

Не виходить схуднути і прибрати живіт — що ж робити? Першим ділом фахівці рекомендують здати аналізи на гормони, причому не тільки на ті, про які було сказано вище, але й на гормони щитовидної залози, концентрацію "поганого" і "хорошого" холестерину, рівень деяких вітамінів і мікроелементів, того ж вітаміну D.

Після здачі аналізів за розробленим клінічним мінімумом можна не витрачати час на експерименти і відразу починати працювати з причиною зайвої ваги. Це індивідуальні призначення, але є і загальні рекомендації: лягати спати не пізніше 23, вставати о 6-7 ранку, нормально снідати (білки, жири і повільні вуглеводи, а не кава з булкою). Їсти три рази на день, виключивши "сміттєву" їжу, солодощі, продукти з барвниками, підсолоджувачами, консервантами.

Рекомендується виключити перекуси, які сприяють підвищенню рівня цукру в крові і його постійному підтриманню на високому рівні. Скоротіть обсяг споживаних калорій на 20% (жодних "600 калорій на добу").

Також не забувайте про заняття посильним спортом. Підійдуть і щоденні піші прогулянки по 4-5 тис. кроків. Слідкуйте за стабільністю настрою, намагайтеся фіксувати джерела стресу і позбавлятися від них, аж до зміни роботи і виключення токсичних людей у своєму оточенні.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело

Exit mobile version