Глави МЗС Угорщини і Німеччини посперечалися через OTP Bank — ЗМІ

Фото: Википедия Естонія та Швеція також натиснули на Будапешт щодо питання з банком OTP

Анналена Бербок звернула увагу на незаконну діяльність фінустанови на окупованих територіях, однак Петер Сіярто заперечив їй.

Міністри закордонних справ Німеччини та Угорщини посперечалися через роль угорського банку OTP в російській війні проти України під час зустрічі глав МЗС у Брюсселі. Про це повідомляє Politico з посиланням на анонімні джерела.

Зазначимо, що Угорщина відмовляється схвалити збільшення військової допомоги ЄС для України, поки Київ не вилучить компанію зі списку міжнародних спонсорів тероризму. Крім того, ця суперечка затримує нові санкції проти Росії.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повторив позицію Будапешта під час закритої зустрічі, однак міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заперечила йому. Зокрема, вона послалася на повідомлення про те, що OTP Bank визнає окуповані РФ території Луганської та Донецької областей всупереч міжнародному праву а також, що установа відкрила кредитні лінії для російських військових.

Угорщина та сам банк OTP відкинули звинувачення. Вони назвали ці повідомлення «некоректними» і додали, що керівництво установи буцімто «публічно висловлює свою підтримку Україні».

Обмін думками відбувся після того, як інші країни, такі як Швеція та Естонія, також натиснули на Будапешт щодо цього питання під час зустрічі.

Нагадаємо, італійське інформагентство ANSA повідомило, що Угорщина в понеділок, 15 травня, заблокувала виділення восьмого траншу коштів з Європейського фонду миру на закупівлю озброєння, призначеного для України. 

Угорщина проти допомоги Україні. Чому цього разу?

Джерело