Сьогодні свій 100-літній ювілей святкує жителька села Новий Кропивник Східницької громади Бечкало Ганна Іванівна! Про це повідомили освітяни Навокропивницького ЗЗСО І-ІІІ ст на сторінці навчального закладу у фейсбук.
З нагоди поважного ювілею привітати ювілярку та її родину зі святом завітали заступниця директора школи О.Марків, педагог-організатор І.Юрчак, вчителька О.Карпінська. Вони висловили слова вдячності і шани за мудрість і досвід, які п.Ганна передала своїм дітям, онукам і правнукам.
Педагоги зазначили, що пані Ганна була бажаною гостею школи, ділилась з учнями розповідями про нелегкі часи голодомору, репресій, воєнного лихоліття.
Також вітали сьогодні Ганну Бечкало представники місцевої влади: селищний голова Іван Піляк, староста села Микола Мандзяк, директор Центру надання соціальних послуг Ірина Ігнацевич та директор КП Радіоредакція “Слово” Тетяна Шеремета.
Сторінка Східницької селищної ради повідомила відомості про непросту долю Ганни Іванівни. Ця мужня жінка – зв’язкова УПА, політв’язень. Багато випробувань випало на її долю: страшні роки війни та поневірянь, післявоєнну молодість, біль від втрати рідних людей.
Ганна Бечкало народилася в с.Орів Сколівського району (тепер Дрогобицький) у багатодітній сім’ї, де виховувалося 8 дітей. Коли Ганні Іванівні виповнилося 7 років, її батьки віддали на службу в заможну родину, де вона пропрацювала до 20 років.
Ганна виступала в клубі, грала в місцевому театрі, ще донедавна могла розказати напам’ять поему Тараса Шевченка «Катерина», була зв’язковою в УПА. Двох її братів комуністи розстріляли за співпрацю з бандерівцями, їхні тіла батькам не дозволили забрати та поховати – з жалем згадує п.Ганна.
Коли дівчині виповнилося 20 років, хтось з односельчан здав, що вона допомагає бандерівцям. По неї прийшли в той момент, коли вона пасла корів. За деякий час по тому прийшли по маму, тата, двох братів та двох сестер, їх забрали та вивезли в Сибір.
На долю Ганни Іванівни випало 10 років катувань в Казанській психічній лікарні. Там вона і познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Василем Матвійовичем, який теж відбував термін за допомогу УПА. Після пережитих репресій Ганна з Василем одружилися та стали жити в с.Перепростиня. Решту життя важко працювала в Новокропивницькому колгоспі.
У шлюбі народилася донька Богдана, яка сьогодні опікується ювіляркою. Має п.Ганна двох внучок та чотирьох правнуків. Чоловік однієї з внучок служить в ЗСУ. У Ганни Іванівни ще є одна сестра, яка на даний час проживає на окупованій території в Донецькій області, хоч і самій вже 90 років, та вона не забула подзвонити та привітати ювілярку.
Вітаємо ювілярку та бажаємо міцного здоров’я, добробуту, сімейного затишку та щасливо діждатися перемоги!
Залиште відповідь