Ердоган і Путін не домовилися щодо зернової угоди

Фото: Getty Images Ердоган і Путін поспілкувалися у Сочі

Альтернативні варіанти зернової угоди поступаються початковим домовленостям у плані безпеки, зазначив президент Туреччини.

Переговори президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана та російського лідера Володимира Путіна щодо відновлення зернової угоди виявилися безрезультатними. Про це стало відомо по завершенні їх зустрічі у понеділок, 4 вересня.

За словами Ердогана, альтернативні варіанти зернової угоди поступаються початковим домовленостям у плані безпеки.

«Альтернативні пропозиції, винесені на порядок денний, не виправдали очікування в плані безпеки та інших аспектів», – сказав він і додав, що угода «відіграла величезну роль для найбідніших країн».

Президент Туреччини запевнив, що його країна продовжує звертати увагу на занепокоєння Росії в питаннях виконання зернової угоди.

«Ми приготуємо новий пакет у консультаціях з ООН, і я вважаю, що зможемо домогтися результату. Туреччина докладе всіх зусиль, і ми віримо, що в найкоротші терміни досягнемо результату в плані цієї угоди», – додав Ердоган.

У свою чергу Путін заявив, що РФ організує постачання 1 млн тонн зерна до Туреччини для переробки з метою подальшого безоплатного постачання до найбідніших країн.

«Розраховуємо в цьому сенсі і на допомогу держави Катар, яка з гуманітарних міркувань готова підтримати найбідніші країни», – сказав Путін і додав, що Росія не розглядає ці поставки, як альтернативу зерновій угоді.

На його думку, зобов’язання по угоді, які стосувалися Росії, так і не були виконані, і Москва готова повернутися до неї за умови їх виконання в повному обсязі.

Нагадаємо, що раніше Москва називала можливу угоду з Туреччиною і Катаром саме альтернативою зерновій угоді.

Джерело