Експорт зерновим коридором зріс на 80%

Фото: Анадолу Росія продовжує гальмувати роботу зернового коридору

Загалом українські порти покинули чотири судна, як і тиждень тому, а інспекцію на вхід пройшло 15 кораблів.

З 22 по 28 травня через морські порти Одеської області було експортовано 210,5 тисячі тонн агропромислової продукції. Це на 78% більше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому, повідомила напередодні асоціація Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

«Приріст є, однак це мінімальні відвантаження в порівнянні з потенціалом цього каналу експорту», – йдеться у повідомленні.

За 43 тиждень роботи зернового коридору експортувалася кукурудза (91% експорту за цей період) та ячмінь (9%). Агропродукція попрямувала в Китай, Іспанію та Єгипет.

Загалом порти покинули чотири судна, як і тиждень тому, а інспекцію на вхід пройшло 15 суден.

«Із такими показниками експортувати надлишки продукції, що знаходяться на території України, до початку надходження нового врожаю буде надзвичайно складно. Російська сторона продовжує гальмувати роботу цього каналу експорту», – зазначили в УКАБ.

Усього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 28 травня 2023 року вдалося експортувати 30,5 млн тонн продукції АПК.

Нагадаємо, у поточному маркетинговому році (МР) – з 1 липня 2022 року по 31 травня 2023 року – Україна відправила на експорт 45,29 млн т зернових та зернобобових.

Джерело