Економічні наслідки протесту польських перевізників «дуже важкі» — ЄК

Фото: Getty Images Представники Єврокомісії відвідали КПП, заблокований перевізниками Польщі

Єврокомісія розраховує на пошук оптимального рішення, що дозволить відновити рух українських вантажівок, заблокований польськими перевізниками.

Представники Європейської комісії відвідали один з КПП на кордоні з Україною, заблокований польськими перевізниками, назвавши наслідки «дуже значними». Про це повідомляє Радіо Свобода.   Так, 15 листопада відбувся візит високопоставленої делегації Єврокомісії на пункт перетину кордону в Польщі, де відбуваються протести, щоб взяти участь у дискусіях з обома сторонами — урядом і протестувальниками.   «Цей візит дозволяє нам побачити ситуацію на місці й оцінити наслідки цього протесту, які є дуже значними. Черги на кордонах надзвичайно великі. Умови для далекобійників дуже важкі. Є також дуже значні економічні наслідки цього протесту. Звичайно, ми ретельно вимірюємо вплив цього на місцях», — заявив речник Єврокомісії Адальберт Янц.   При цьому в Єврокомісії не змогли назвати цифр, які б могли описати ситуацію, що склалась, в арифметичному еквіваленті. «У нас немає конкретних цифр, які ми можемо надати на цьому етапі щодо фактичного впливу на торгівлю», — сказав представник Єврокомісії Ерік Мамер.   Коментуючи вимоги польських перевізників запровадити комерційні дозволи для їхніх українських колег, Янц підтвердив позицію, що Єврокомісія озвучувала раніше.   «Будь-яке повторне запровадження системи дозволів або квот для автомобільних перевезень є юридично неможливим, оскільки це було б несумісним з угодою про автомобільний транспорт між Україною та ЄС. Цю угоду про автомобільні перевезення, звичайно, було укладено також за згоди держав-членів», — нагадав речник Єврокомісії.   На його думку, перш за все, національні органи як держав-членів, так і України мають забезпечити дотримання положень угоди на практиці.   «Також якщо є проблеми з реалізацією — це те, що ми можемо обговорити і допомогти з дискусіями владі, щоб розв’язувати будь-які такі проблеми на практиці — у діалозі», — резюмував Янц.

Нагадаємо, вчора, 15 листопада, представники України спільно з Міністерством інфраструктури Польщі та директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності провели перемовини на пункті пропуску Дорогуськ. Польські перевізники відкинули спільні пропозиції Єврокомісії, України та Польщі та відмовилися припинити блокування кордону.

Віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив, що кожен день простою на кордоні коштує українським перевізникам мінімум 300 євро.

Як відомо, 6 листопада на польсько-українському кордоні розпочався страйк польських перевізників. Заборговано рух вантажівок у пунктах пропуску Корчова — Краківець, Гребенне — Рава-Руська, Дорогуськ — Ягодин. Поляки вимагають, щоб повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Джерело