Дударик відшукав пісню, яку росіяни вкрали і видавали за пісню червоної армії

Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» презентувала чергову пісню із проєкту на підтримку Збройних Сил України «Прийняття» – «Розпрощався стрілець».

Про це повідомив керівник колективу, автор проєкту та диригент Дмитро Кацал.

Він наголосив, що пісня «Розпрощався стрілець…» знана і співана, не зникала з поля зору ні на мить, принаймні на заході України. Проте її поцупили росіяни і видавали за пісню червоної армії.

«Дятлов і Кооль – ці мародери підкорегували текст, переклали російською і вуаля – є нова мотиваційна красногвардійська пісня. А ні! Це наше надбання, наша культура, традиція. А вам, кацапи, дірка від бублика і цього разу», – зазначив Дмитро Кацал.

Він додав, що стрільцями майстерно адаптовувались народні пісні на «вимогу» часу, як повстанцями, так і нами сьогодні. Пісня «Розпрощався стрілець» – одна із багатьох прикладів.

Виконує: Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка – Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик»; соло – Юрій Йосифович, Назар Лозинський; гітара – Олег Ярема; бас-гітара – Денис Тихонов; акордеон – Володимир Заборовський; ритм-секція – Катерина Матвіїв.

Звукорежисер – Антон Спільник.

Автор проекту та диригент – заслужений діяч мистецтв України Дмитро Кацал.

Як відомо, проєкт «Прийняття» – це твори Тараса Шевченка та пісні, які росіяни вкрали в українців.

Щочетверга о 14:00 на YouTube https://youtube.com/c/DudarykLviv  та у соцмережах https://www.facebook.com/Dudaryk.choir  Дударики презентуватимуть пісні, які поцупили у нашого народу москалі.

Капела ідентифікує співанки, відшукує оригінальний текст, далі твори аранжуються, розучуються (період прийняття тривав приблизно півроку) і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям.

Зібрані під час проекту кошти передадуть Збройним Силам України.

Підтримати Збройні Сили України: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces

Фонд «Повернись живим»: https://savelife.in.ua/donate/

Благодійний фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «МИСТЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «ДУДАРИК».

ГО «Мистецьке об’єднання «Дударик» – скорочена назва;

«DUDARYK» Art Association – англійською;