Двом відомим дрогобичанам присвоєно звання почесного громадянина міста —

Дрогобич Новини  Двом відомим дрогобичанам присвоєно звання почесного громадянина міста 09.09.2021 Дрогобич, Лев Скоп, новини дрогобич, почесня громадяни міста Дрогобич, Тарас Багрій

Звання почесних громадян міста Дрогобича  присвоїли Леву Скопу та Тарасу Багрію. Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому пленарному засіданні Дрогобицької міської ради. Про це повідомляє прес-центр Дрогобицької міської ради.

Лев Скоп – відомий дрогобичанин, художник, іконописець, реставратор, громадський діяч, Учасник Євромайдану та волонтер, – людина, яку знають далеко за межами Дрогобича.

За присвоєння Леву Скопу звання почесного громадянина Дрогобича клопотала Рада ветеранів АТО/ООС, зважаючи на його багаторічну громадську і волонтерську діяльність.

Тарас Багрій – дрогобичанин, голова спілки українців в Канаді, волонтер, громадський та політичний діяч. За присвоєння йому звання до ради надійшли клопотання від Міжнародної Академії футзалу «Рута» та ГО «Волонтерська група «Дрогобич-Захід», зважаючи на багаторічну плідну працю, громадську і благодійну діяльність та популяризацію Дрогобиччини в Канаді та світі.

Також днями було зареєстровано петицію про присвоєння звання почесний громадянин Дрогобича посмертно ректору Дрогобицького Державного Педагогічного університету – Валерію Скотному. Рада розгляне її на одній з наступних чергових сесії.

 

Перелік почесних  громадян Дрогобича до сьогоднішнього дня виглядав отак:

Ольга Івасечко – меценат

Мирослав Романяк – професор медицини

Роман Іваничук – письменник, Народний депутат України

Мирослав Глубіш – міський голова першого демократичного скликання

Омелян Вишневський – професор Дрогобицького державного університету Ім.Івана Франка

Михайло Шалата – професор Дрогобицького державного університету Ім.Івана Франка

Пантелеймон Василевський – політвиховник, розвідник, інструктор мінно-підривної справи, брав участь у боях з військами НКВД

Мирослав Маринович – політв’язень, віце-ректор Католицького університету

Ганна Рудик – опікунка сестер С.Бандери

Мирослава Кот – доцент ДПУ, заслужений майстер народної творчості

Преосвященний Владика Юліян Вороновський, перший Єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української Греко-Католицької церкви (посмертно)

Олег Ушневич – Герой України (посмертно)

Іван Ісик – Герой України (посмертно)

Ігор Борис – Герой України (посмертно)

Юрій Комар – Герой України (посмертно)

Михайло Вовк – Герой України (посмертно)

Ірина Іванюш – Герой України

Альфред Шраєр – свідок трагічних подій двох тоталітарних режимів (посмертно)

 

Джерело