Минулого тижня у Дрогобицькій райдержадмінстрації відбулося засідання районної комісії з питань адмінреформи.
Перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, який проводив засідання районної комісії з питань адмінреформи та децентралізації влади, доповів про проведену роботу.
Він інформував про декілька варіантів перспективних планів громад, які подала райдержадміністрація до області з урахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування та методики формування спроможних громад. С.Рудницький повідомив, що за підсумками останнього обговорення в обласному Офісі реформ вдалося попередньо захистити 11 громад з пропонованих 14-ти. Не відповідають вимогам повноцінного існування три громади з центрами в Модричах, Нагуєвичах, Рихтичах (Нагуєвичі – села Нагуєвичі, Ясенця Сільна, Попелі, Модричі – села Модричі, Станиля, Дережичі, Монастир Дережицький, Рихтичі – села Рихтичі, Хатки, Воля, Михайлевичі, Вороблевичі, Снятинка, Залужани, Старе Село).
Про функціонування галузей в умовах новоутворених громад розповіли головний лікар ДРТМО Валерій Паламарчук, в.о. керівника відділу освіти райдержадміністрації Іван Стецко. Під час обговорення зазначалося, що новоутворена громада — це міні-район з усіма функціями і структурами. Держава бере на себе фінансування делегованих повноважень. Будуть внесені необхідні зміни до чинного законодавства, щоб забезпечити чіткі і зрозумілі правила. Свої пропозиції висловили заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, депутат районної ради Михайло Чапля, присутні сільські, селищні голови.
Виступ голови Асоціації сільських, селищних рад Степана Коваля був емоційним і категоричним. Він знову повторив, що Асоціація – проти об’єднання громад та виступає за їх співробітництво, і звинуватив С.Рудницького та райдержадміністрацію в перевищенні повноважень і в неправдивості подання пропозицій до області. Натомість, Степан Рудницький зазначив, що райдержадміністрація, як орган виконавчої влади, діє виключно в межах своїх повноважень та відповідно до доручень Президента, Уряду і голови облдержадміністрації. Позаяк проведення реформ — це першочергове завдання, яке ставить перед владою cуспільство, і основна передумова подальшого розвитку держави. Ми на багато років застигли у старій системі, яка себе вичерпала і гальмує європейський поступ України. Що стосується позиції Асоціації чи окремих сільських голів, то перший заступник констатував, що не завжди вона є тотожна думці жителів сіл, які, як показали слухання, мають до війтів чимало претензій та критичних зауважень. Адже мешканці є мудрі, і якщо їм не нав’язувати свою думку, а об’єктивно і чітко пояснити, вони все зрозуміють і сприймуть правильно. Він також зауважив, що ті громади, які мають свою окрему позицію та готові її відстоювати, як наприклад Модрицька, Болехівська та інші громади, мають право особисто викласти свою думку в області та відстоювати її.
Нагадаємо, попередньо пропонуються чотири міські та 10 сільських адмінцентрів (три з яких – під знаком питання):
Дрогобич (м.Дрогобич),
Стебник (м.Стебник),
Борислав (м.Борислав),
Трускавець (місто Трускавець),
Східниця (смт. Східниця, села Новий Кропивник, Перепростинь, Гута, Підсухе, Бистриця Гірська, Довге Гірське, Старий Кропивник, Рибник, Опака),
Нагуєвичі (села Нагуєвичі, Ясенця Сільна, Попелі),
Модричі (села Модричі, Станиля, Дережичі, Монастир Дережицький),
Уличне (Уличне, Доброгостів, Бистрий),
Підбуж (селище Підбуж, села Сторона, Смільна, Жданівка, Залокоть, Уріж, Винники, Мокряни, Підмонастирок),
Лішня (села Лішня, Монастир Лішнянський, Медвежа, Унятичі, Брониця, Долішній Лужок, Ступниця, Сілець, Котоване, Бистриця, Новошичі, Ортиничі, Биків),
Меденичі (селище Меденичі, села Довге, Опарі, Ріпчиці, Летня, Рівне Коросниця, Літиня, Городківка, Солонсько, Далява),
Грушівська (села Грушів, Тинів, Зади, Волоща, Ролів, Добрівляни, Верхній Дорожів),
Нове Село (села Нове Село, Болехівці, Верхні Гаї, Нижні Гаї, Бійничі, Почаєвичі, Раневичі),
Рихтичі (села Рихтичі, Хатки, Воля, Михайлевичі, Вороблевичі, Снятинка, Залужани, Старе Село).
Залиште відповідь