Донат на дрони від “Ейпріл” – вклад в успіх на полі бою —

Війна Львівська область Новини  Донат на дрони від “Ейпріл” – вклад в успіх на полі бою

Ось уже як 8 місяців волонтери львівського Благодійного фонду “Ейпріл” збирають FPV-дрони. Ініціював виробництво керівник фонду Юрій Танасійчук.

Від самого початку втілення цієї ініціативи в життя у команді фонду “Ейпріл” не було жодної людини з інженерною освітою. Волонтери придбали найпопулярніші моделі фабричних дронів і розібрали їх на компоненти, відтак дослідили як все влаштовано, як і з яких матеріалів  зроблений дрон.

Варто зазначити, що фонд одразу відмовився робити так звані дрони-сімірки, тобто найпростіші моделі.

«Я не бачу в них великої потреби. Ми робимо дрони-камікадзе трьох розмірів – на 8, 9 та 10 дюймів. За сприятливих умов  вони точно пролетять не менше 10 кілометрів і візьмуть навантаження в півтора або два з половиною кілограми. Двигун дозволяє підняти й три-чотири кілограми ваги», – розповів Юрій Танасійчук.

Перші  FPV-дрони створили у вересні 2023 року, у жовтні їх протестувати на придатність до виконання завдань.

Робота у Фонді кипить. Фото Марії Кульчицької-Волчко

Щоб оптимізувати виробництво, Фонд придбав в майстерню п’ять 3D-принтерів.  Тож одразу на місці волонтери друкують 18 позицій комплектуючих та елементів кріплення. Тут же в  майстерні нарізають рами з карбону. Та все ж частину деталей доводиться купувати за кордоном через інтернет. Собівартість одного дрона коливається в межах від  18 тисяч гривень і до 27 тисяч гривень, залежно від курсу долара.

За перші чотири місяці волонтери змайстрували та відправили на фронт понад сотню дронів. І понад пів тисячі “пташок” – такий підсумок роботи команди за наступні 4 місяці роботи.

Саморобні дрони від «Ейпріл» мають ряд переваг над фабричними

Дрони від фонду “Ейпріл”  мають потужніші двигуни та батареї, ніж фабричні, а також більш стійкі рами, які можуть витримати більші навантаження. Також вони оснащені преміальними контролерами, які відповідають за управління. У фонді запевняють, що саме завдяки цьому їхні саморобні прилади краще служать нашим військовим, ніж дорогі безпілотники, виготовлені на заводі. Так кажуть і військові. Зараз дроні знищують окупантів на Херсонському, Запорізькому, Бахмутському, Лиманському, Авдіївському та інших напрямках.

 Нещодавно наше видання  МедіаДрогобиччина спільно з ветераном війни з Дрогобицького району Михайлом Кобетяком організували збір на дрони для 80 бригади, де служать побратими Михайла. За зібрані 61,5 тис. грн волонтерський фонд «Ейпріл» надав 4 дрони «вісімки» і ми передали їх львівським десантникам. Літальні апарати отримали позитивні відгуки від десантників та успішно виконують завдання.

Волонтерський фонд «Ейпріл» хоче виготовляти ще більше дронів, а для цього є потреба в  додаткових коштах. На постійній основі в фонді відкрито збір на комплектувальні деталі. Підтримати фонд може кожен – найменший донат допоможе очищувати нашу  землю від ворога і примножувати кількість знищеної російської техніки.

Зараз у Фонді триває Великий весняний збір на дрони для 15 бригад ЗСУ. Ціль – 2,5 млн грн.

Підтримати безпосередньо Великий весняний збір можна тут:

Посилання на банку

https://send.monobank.ua/jar/9n2zWCj92U

Номер картки банки

5375 4112 1508 9645

Додамо, що для полегшення збору фонд має понад 30 амбасадорів. Якщо ви бажаєте підтримати виробництво дронів і відстежувати процес – однією з амбасадорок є волонтерка фонду Марія Кульчицька-Волчко, яку добре знають на Дрогобиччині.

Марія сама виготовляє дрони у фонді, активно веде звіт на своїй сторінці у фейсбук за кожен донат та дрон. Вся інформація, як підтримати виробництво дронів Марії Кульчицькій-Волчко є на її сторінці – тут.

Ну, і насамкінець про головне! Багато свідомих українців зараз розуміють потребу у дронах і активно підтримують збори. Однак варто все ж звертати увагу, де і в кого будуть придбані ці дроні, адже зібрані літальні апарати на кухнях – не завжди гарантія того, що вони добре виконуватимуть задачі. Дрони ж від Волонтерського фонду “Ейпріл” – це гарантія високої якості, яка успішно апробована на полі бою.

На головному фото – керівник Волонтерського фонду “Ейпріл” Юрій Танасійчук, фото Фонду

Авторка: Віра Чопик

Джерело

Exit mobile version