До 100-річчя формування Національних сортових рослинних ресурсів України відбувся круглий стіл 

Круглий Стіл (1)

Учасниками круглого столу були працівники УІЕСР та Львівської філії, представники органів влади, наукових установ і закладів, селекціонери, інші. 

На виконання заходів з нагоди 100-річчя формування національних сортових рослинних ресурсів України 22 вересня 2023 року відбувся тематичний круглий стіл на базі Львівської філії Українського інституту експертизи сортів рослин (далі – УІЕСР).

З вітальним словом до учасників заходу звернулась заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Людмила Гончаренко та відзначила важливість створення нових високоякісних сортів рослин для розширення асортименту сільськогосподарської продукції, забезпечення приросту урожаю та імпортозаміщення насіннєвого матеріалу, адаптованого до грунтово-кліматичних умов. Національна сортовипробувальна система також відіграє важливу роль у регулюванні торгівлі насінням, захисті прав селекціонерів та товаровиробників, що використовують сорти вітчизняної селекції. 

Заступник директора з наукової роботи Українського інституту експертизи сортів рослин Г. Присяжнюк та директор Львівської філії інституту В. Кузько презентували учасникам інформаційні матеріали з історії становлення сортовипробування в Україні та на Львівщині і його сучасного стану. 

У підсумку учасники дискусії визначили можливі шляхи покращення сортових рослинних ресурсів:

розширення сортового асортименту в насінництві та покращення забезпечення якісним насіннєвим матеріалом товаровиробників різних організаційних форм господарювання;

  • збільшення обсягу доступної усесторонньої інформації про кращі нові сорти та їх придатність до вирощування в конкретному регіоні;
  • законодавче закріплення обов’язковості проведення післяреєстраційного вивчення сортів рослин та визначення джерел фінансування цього виду досліджень;
  • організація щорічного проведення післяреєстраційного вивчення сортів рослин в регіоні для потреб ведення обласного сортового районування;
  • розробка регіональних програм насінництва, впорядкування його організаційної структури та фінансова підтримка формування сортових ресурсів та насінництва. 

Довідково:

До 2012 року в Львівській області діяло 4 сортодослідні станції: Білокамінська, Перемишлянська, Стрийська та Старосамбірська. У 2012 році створена Львівська філія УІЕСР, головним завданням філії є проведення польових та лабораторних досліджень різних типів кваліфікаційної експертизи сортів рослин на предмет включення сортів до Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні та до Державного реєстру патентів на сорти рослин .

За філією закріплені 141,96 га землі, освоєно дві науково-дослідні сівозміни. Щорічно на полях філії згідно державної програми проводяться наукові дослідження 1100-1300 сортів і гібридів по 24-30 сільськогосподарських культурах. 

 

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version