Дівчата п’яніють зовсім не так, як чоловіки — наукові факти про взаємини жінок та алкоголю

Дівчата поводяться з алкоголем зовсім не так, як чоловіки. Як і чому це відбувається — у черговій добірці наукових фактів про міжстатеву прірву, інформує Ukr.Media.

Приймання

Вони п'ють інакше, і ось вам кілька прикладів. Жінки біологічно отримують менше задоволення від алкоголю, ніж чоловіки: в ході експерименту вчені з'ясували, що у чоловіків під впливом спиртних напоїв виробляється помітно більше дофаміну. Саме він викликає почуття насолоди, і саме через це, можливо, чоловіки щонайменше вдвічі частіше стають алкоголіками.

Далі, в ході експерименту вчені довели, що алкоголь не робить жінок такими ж відкритими та товариськими (нехай навіть йдеться про суто жіночі компанії), якими стають після порції-другого чоловіки. Далі, за статистикою, заміжні жінки починають випивати частіше і більше (беруть приклад із чоловіка), чоловіки ж, навпаки, одружуючись, починають пити менше (рідше бачаться зі своєю розважливою компанією). Тобто все в них начебто схоже, та не так, як у чоловіків.

Переробка

У жіночому організмі алкоголь інакше метаболізується. Перша різниця зводиться до того, що при однаковій масі в чоловічому та жіночому тілі різний вміст води: мужики, більш рідкі. Таким чином, прийнятий на жіночі груди алкоголь призводить до більшої його концентрації в крові (ось чому за інших рівних 60-кілограмова жінка п'яніє швидше за 60-кілограмового чоловіка).

Друга важлива відмінність — у тому, що жіночий організм швидше виводить алкоголь із крові. Пояснюють це тим, що обсяг печінки щодо тіла у жінок більший, ніж у чоловіків. Відповідно, орган, що розщеплює алкоголь, працює у них об'єктивно ефективніше.

Наслідки

Накопичені вченими дані дозволяють зробити однозначний висновок: при однакових обсягах споживання, алкоголь б'є по жіночому організму сильніше, ніж по чоловічому. Спровоковані алкоголем захворювання печінки трапляються у них раніше, вони швидше вмирають від алкогольного гепатиту чи цирозу. Вони сильніше схильні до пошкоджень мозку, викликаних зловживанням. Помірне або часте спілкування з пляшкою підвищує ризик розвитку раку грудей.

Жінки, що випивають, частіше стають жертвами сексуального насильства. Вони рідше сідають за кермо напідпитку, але якщо вже роблять це, то, за статистикою, мають справу з більш високим ризиком загинути в аварії (порівняно з водієм-чоловіком з тим самим вмістом алкоголю в крові). Одна радість: загалом жінки п'ють набагато рідше і менше за мужиків.

Джерело