Яблука — один з найвідоміших і поширених фруктів на планеті. Старовинне англійське прислів'я говорить: "По яблуку в день — і лікар не знадобиться". Постійні дослідження лікарів підтверджують цей факт. Особливо корисні зелені яблука, так як, на відміну від червоних, не викликають алергії, інформує Ukr.Media.
Всі з дитинства знають, що їсти яблука дуже корисно. Але, як і коли краще вживати цей фрукт, щоб взяти від нього найцінніше, знають далеко не всі.
Яблучко з ранку
Багато людей починають ранок з одного з'їденого яблука. Це дає пробудження організму, очищення від шлаків та токсинів, що скупчилися за ніч, наповнення енергією. Даний фрукт — найдоступніший для задоволення потреб організму в корисних мікроелементах і мінералах.
Користь яблук, прийнятих натщесерце:
- Допомога в позбавленні від зайвої ваги — фрукти низькокалорійні, але поживні, тому позбавляють від почуття голоду.
- Підвищення опірності організму вірусам і бактеріям, так як яблука багаті вітаміном С.
- Стабілізація рівня цукру в крові. Особливо це важливо для людей, які страждають на діабет.
- Регуляція серцевого ритму. Яблука містять велику кількість калію, який має величезне значення для безперебійної роботи серцево-судинної системи.
- Регуляція роботи кишечника. Клітковина покращує перистальтику, м'яко очищає від шлаків і токсинів, запобігаючи запори.
- Зниження рівня холестерину, перешкода розвитку атеросклерозу.
- Вміст речовин — антиоксидантів забезпечує боротьбу з вільними радикалами, продовжуючи молодість і перешкоджаючи старінню клітин.
Чи знаєте ви, що за допомогою одного яблука можна знайти свіже і здорове дихання, не маючи під рукою зубної пасти і щітки?
Якщо це сталося, а потрібно бути в формі, на виручку прийде яблуко, з'їдене на голодний шлунок. При його вживанні стимулюється вироблення слини, яка допомагає очистити порожнину рота від хвороботворних бактерій і за рахунок яблучної і лимонної кислоти розм'якшити наліт, а твердий м'якуш його знімає; але, звичайно ж, при першій можливості варто скористатися зубною щіткою.
Яблучко як перекус
Дуже корисним виявляється перекус яблуком до повноцінного обіду. Фрукти починають перетравлюватися в кишечнику, тому, з'їдені перед прийманням їжі, вони швидко засвоюються і відмінно стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту.
Дієтологи рекомендують їсти яблука між прийманнями їжі, бажано в першій половині дня. Це унікальний і дивовижний продукт, але зловживати ним не варто. Побажання лікарів — два-три яблука в день. При надмірному поглинанні яблук в поєднанні з цукровмісними продуктами може бути порушений обмін речовин, і як наслідок, чекає збільшення маси тіла.
Яблучко на ніч
А ось від вживання на ніч дієтологи рекомендують відмовитися, незважаючи на низьку калорійність. У яблуках містяться фруктоза і вуглеводи, що дають енергію людині. Вночі організм відпочиває, енергія йому не потрібно, тому вона відкладається в жир. Також фрукти містять різні кислоти, які, залишаючись на сон в шлунку, дратують слизові стінки. Це може призвести до болів, різей і здуття в животі. Особливо ця інформація актуальна для людей, які страждають розладами шлунково-кишкового тракту.
З'їдене з ранку яблуко дозволяє організму отримувати всі корисні властивості з самого початку дня. А якщо дуже хочеться з'їсти яблуко на ніч, то варто це зробити за півтори години до сну, щоб воно встигло засвоїтися і дозволило уникнути негативних наслідків.
Залиште відповідь