Вживання продуктів з антиоксидантами знижує ризик розвитку різних захворювань і покращує загальний стан здоров'я. Ці речовини борються з вільними радикалами — нестабільними молекулами, які можуть пошкодити клітини та спричинити різні захворювання. Однак важливо пам'ятати, що антиоксиданти не є засобом від усіх хвороб і не повинні використовуватися як заміна традиційного лікування. Про це попередили дієтологи, інформує Ukr.Media.
Вони широко поширені в продуктах рослинного походження, таких як овочі, фрукти, листові овочі, ягоди, горіхи та бобові. Якщо раціон людини збалансований і включає ці продукти, то дефіциту антиоксидантів не виникне. Однак якщо людина виключає ці продукти зі свого раціону, то може виникнути ризик розвитку деяких захворювань, як-от захворювання серцево-судинної системи та деякі види онкологічних захворювань, розповіли дієтологи.
За словами експертів, важливо, як саме антиоксиданти потрапляють в організм: за допомогою біологічно активних добавок або натуральних продуктів. Перший варіант не завжди ефективний з точки зору профілактики хвороб і навіть може сприяти розвитку низки захворювань. З цієї причини медики закликають отримувати антиоксиданти з продуктами, а саме листовими й темно-зеленими овочами, горіхами, ягодами темного кольору, бобовими. Також кава і зелений чай містять антиоксиданти — поліфеноли.
Червоне вино також може бути включене в раціон, але тільки якщо воно вживається в помірних кількостях і не замінює інші джерела антиоксидантів, резюмували фахівці.
Залиште відповідь