Дешево і сердито, або як можна заощадити в Італії

Як відомо, театр починається з вішалки, а ось подорож, особливо закордон, починається зі складання бюджету. Зазвичай на цьому пункті невпевнені туристи зупиняються, адже суми на поїздки потрібні немаленькі. Але ми-то з вами не з боязкого десятка. Ми завжди шукаємо можливості і не звертаємо уваги на перешкоди. Особливо, коли справа стосується витрат, інформує gazetapo.lviv.ua.

Багато хто з вас мріють про Італію і думають, що це дуже дорога країна. Так-то воно так, але тут є свої нюанси, знаючи які ви зможете значно заощадити ваш бюджет. Отже, давайте пройдемося по деяких пунктах.

Громадський транспорт

Ціна за проїзд у громадському транспорті в Італії починається від 1,5 євро і піднімається вгору по наростаючій. Немало, правда? Але тут є кілька варіантів для економії.

Варіант № 1 — купити квиток за 1,5 євро і використовувати його максимально. Адже він діє впродовж 90 хвилин. У цей час можна користуватися усіма видами транспорту, а деякі й по кілька разів, адже головне правило — укластися у відведений час. Виняток становить метро. Якщо ви з нього вийшли, знову зайти за цим квитком у вас не вийде.

Варіант № 2 — звичайно ж, ідеальний варіант знімати житло в пішій доступності від пам'яток, які ви хочете відвідати, і таким чином не витрачатися на проїзд. Наприклад, так можна зробити в Болоньї.

Варіант №3 — заздалегідь дізнатися, в яких містах діють туристичні квитки і які додаткові послуги вони обіцяють. Можливо, буде вигідно купити саме цей квиток, і впродовж декількох діб користуватися будь-яким громадським транспортом і при цьому безкоштовно або зі знижкою відвідувати визначні пам'ятки. Такі пропозиції є практично в кожному місті. У Римі, Мілані і у Флоренції вони вже точно є.

Варіант №4 — купити простий нетуристичний добовий квиток і запланувати на цей день всі переїзди. Його плюс в тому, що він діє рівно добу — з 10 ранку одного дня до 9.59 ранку наступного дня.

Вода

Італія — це південна країна, і тому добову норму води по приїзду обов'язково потрібно збільшити. Звичайно, це може влетіти в копієчку, якщо не знати жодного секрету. Справа в тому, що вода з-під крана — питна. Її можна пити без побоювань. Плюс до всього — у всіх містах на вулицях є спеціальні питні колонки, в яких всі бажаючі набирають воду. Тому воду з витрат можна сміливо викреслювати.

Їжа

Ще один важливий аспект витрат, який потрібно враховувати — їжа. Але і тут є можливості для економії, головне дотримуватися деяких правил:

  • Провозити з собою їжу, дозволену авіалініями: чай, каву в пакетиках, печиво, сухофрукти, каші і т. п. Розуміємо, що це виглядає трохи дивно, але завдяки цьому можна не витрачатися на сніданок.
  • Ходити в недорогі супер-маркети після 20:00. Адже саме в цей час починається час знижок та акцій. Але навіть і без цього додаткового бонусу, ціни на деякі продукти практично не відрізняються від домашніх.
  • Коли відчуваєш, що готовий "проковтнути слона", то потрібно йти в кафе. Ні-ні, це не помилка. Саме так. Але тільки в певний час: з 17:00 по 19:00 і не у всі кафе. Краще дізнатися про них заздалегідь. В Італії є заклади, в яких ти купуєш тільки напій. Він коштує від 6 до 9 євро. І тоді можеш їсти їжу в необмежених кількостях. Її багато, вона різна і смачна.

Пам'ятки

Кожен турист їде в нову країну, місто, щоб побачити цікаві місця. А як же без цього? На цей пункт можна сильно розтратитися, якщо не знати кілька нюансів:

  • У кожному місті є безкоштовні пам'ятки: цікаві площі, красиві мости, шикарні парки, церкви, собори, виставки під відкритим небом. На 1-2 дні цього вже точно має вистачити.
  • Якщо ви вирішили затриматися в місті довше або хочете відвідати певний музей, галерею і т. д., тоді потрібно дізнатися у які дні у них безкоштовний вхід. У кожному музеї є такі дні. Потім потрібно уточнити, скільки коштує вхідний квиток, якщо зайти за 2 години до закриття. Ви здивуєтеся, швидше за все, але так він коштуватиме набагато дешевше (або зовсім безкоштовно).
  • Далі потрібно вивчити туристичні квитки. Вони коштують недешево, але найчастіше окупаються в два-три рази, адже за ним вхідні квитки стають дешевими або безкоштовними.
  • Італія — це християнська країна, в якій під особливою опікою перебувають хворі і бідні люди. Тому, якщо ви вирішите поїхати в цю країну з людиною, яка пересувається на інвалідному кріслі, ви удвох зможете відвідати всі визначні пам'ятки без черги і абсолютно безкоштовно. Я думаю, що це відмінний спосіб кожному з нас подумати про людей, яким не пощастило зі здоров'ям. І їм зробите приємно, і самі заощадите, але головне, ви зробите добру справу, яка вам точно зарахується.

Сувеніри

Безумовно, бюджетні туристи можуть проігнорувати цей пункт витрат, адже без цього можна обійтися. Можна, але так не хочеться. Тому є секрет і на цей рахунок. Будь-яка сувенірна продукція має дві ціни. Можна придбати магнітик за 3 євро, а можна знайти за 1 євро. Якість однакова, зовнішній вигляд теж, а ось ціна різна. Все залежить від того, у кого і де ви їх купуєте: у італійців або у в'єтнамців. У других, звичайно, дешевше.

Джерело