Данія має намір збільшити допомогу Україні

Фото: Unsplash Данія планує збільшити допомогу Україні на цивільні цілі на понад 200 млн євро

Відбудова України після війни буде довгою, а потреби її економіки величезні, вважають в уряді Данії.

Уряд Данії пропонує збільшити допомогу на цивільні потреби України майже на 300 млн євро — з 1,2 до 1,5 млрд данських крон наступного року. Про це у п’ятницю, 1 вересня, повідомляє Міністерство закордонних справ країни.

«Основним пріоритетом уряду є допомога Україні та українському населенню. Саме тому цього року ми знову виділяємо рекордно велику суму на цивільні зусилля, щоб ми могли продовжувати важливу підтримку та допомогу в подоланні тяжких наслідків війни», — заявив міністр з питань розвитку співробітництва та глобальної кліматичної політики Ден Йоргенсен.

Він підкреслив, що відбудова України буде довгою, а потреби країни після війни — величезні. 

Анонсуючи фінансову допомогу, Йоргенсен відзначив, що Данія допоможе відновити місто Миколаїв і вже робить для цього перші кроки.

«У Миколаєві Данія допомагає забезпечити кращий доступ до води та тепла, а також відновлює та ремонтує житлові квартали, школи та медичні заклади», — сказав він. 

У МЗС відреагували на рішення уряду Данії та заявили, що отримані кошти будуть спрямовані на надання екстреної допомоги жертвам війни, а також на відновлення найважливіших об’єктів інфраструктури України.

Міністерство оборони Данії передало Україні шість безпілотників для виявлення мін в межах військової допомоги Україні. 

Данія розпочала навчання вісьмох українських пілотів на винищувачах F-16.

Джерело