Ці прості істини про гроші потрібно знати кожному

Гроші — це те, заради чого більшість змушує себе вставати з ранку і йти на роботу, терпіти неадекватні вказівки і той факт, що на це витрачається по дев'ять годин п'ять днів на тиждень. А все для того, щоб мати можливість купити все, що захочеться, інформує gazetapo.lviv.ua.

Багато людей, навіть якщо вони заробляють великі гроші, не мають фінансової грамотності і не знають, як правильно розпоряджатися коштами. А часом вони роблять необдумані дії, які призводять до збитків. І якщо ви не хочете після кожної зарплати виявляти, що грошей вже не залишилося навіть на їжу, варто засвоїти кілька простих істин, які допоможуть ефективніше розпоряджатися заробленим.

Намагатися доводити свою забезпеченість — найшвидший спосіб збідніти

Одна з найбільших фінансових помилок людей, які отримали доступ до більш високого споживання — це понти. Безліч полягло в цій битві за чужу увагу, коли гроші викидаються на абсолютно непотрібні людині речі, аби тільки пустити пил в очі. Вони не розуміють простої істини: усім байдуже на це. Які емоції викличе у людей дорогий спорткар? Так, красиво, так, швидко, але це захоплення пройде вже через пару секунд, коли машина сховається за горизонтом. І якщо ви робите дорогі покупки тільки заради цієї миттєвої заздрості оточуючих, то ризикуєте залишитися взагалі без грошей.

Навіть доларові мільйонери прогорали на понтах, бо просто не знали, як витрачати гроші. Зрештою, витративши все до копійки, вони поверталися до свого бідного життя. Тому запам'ятайте: понти — це лише миттєва насолода заздрістю, яка не варта своїх витрат. Якщо у вас є гроші — постарайтеся їх примножити, наприклад вклавши в акції та облігації. Забезпеченість — це те, що може дати фінансову свободу і безпеку, але ніяк не спосіб виділитися з натовпу.

Швидше за все, в вашій старості не буде пенсії, і ви повинні навчитися інвестувати

Це заняття може здатися нудним, адже мало кому до душі займатися з цифрами, але це один з найкорисніших навичок в житті. Ви якомога раніше повинні зрозуміти, що ніхто нічого вам не винен, в тому числі і держава. Згадайте СРСР, коли люди особливо не відкладали гроші на старість, розраховуючи на досить високу пенсію. Але СРСР розвалилося, а разом з ним і пенсії мільйонів людей, яким довелося буквально збирати пляшки і шукати в сміттєвих баках їжу.

Акції, облігації, дорогоцінні метали — це теж не стовідсотково надійний актив, але грамотне вкладення з диверсифікацією коштів дозволить не тільки зберегти капітал, але і примножити його. Вже зараз, навіть якщо вам 20 років, ви повинні задуматися про свою старість і почати відкладати хоча б невеликі гроші.

Багатство — це не те, скільки ви заробляєте, а скільки можете заощадити

Більшість помилково вважає, що бути багатим — це значить заробляти великі гроші і дозволяти собі витрачати скільки завгодно. І це помилка, адже такий підхід призводить до точно такого ж результату, який часто зустрічається у незабезпечених людей, що залишаються без грошей через тиждень після зарплати.

Щоб розбагатіти, важливо не стільки багато заробляти, скільки економити. Вам потрібно намагатися збільшити розрив між грошима, які заробляєте, і сумою, яку витрачаєте. Зекономлені гроші потрібно пускати на вже описані вище короткострокові і довгострокові інвестиції. Завдяки цьому ви зможете збільшувати свій капітал і ставати ще багатшими.

Якщо хочете стати успішними — дивиться на банкрутів

Коли ми хочемо досягти успіху, ми читаємо літературу або дивимося ролики з інтерв'ю успішних людей, які змогли заробити мільярди. І ми вважаємо, що в цьому ми знайдемо натхнення, ідею для успішного старту. Але в реальності це призводить до помилкових дій, адже всі ці історії успіху відповідають помилці вижив. Якщо простіше, то ми бачимо всіх цих багатих людей і намагаємося повторити їх шлях, забуваючи, що 99% таких же, як вони, не змогли прийти до світлого майбутнього, і та жменька що "вижили" прийшла до свого нинішнього стану всупереч обставинам.

Якщо ви хочете отримати безцінний досвід і досягти успіху, краще почитайте історії про невдалі спроби. Там ви почерпнете для себе багато цікавої інформації, перш за все, про помилки, які і призвели до краху. Зрозумівши, чого варто уникати, у вас буде куди більше шансів розбагатіти, ніж читаючи чергову історію успішного інвестора, який не розповість про труднощі на своєму шляху.

Гроші нестабільні

Мало хто заглядає в майбутнє більше ніж на день, і велика частина людей вважають гроші чимось на зразок стабільної константи, того, що буде завжди в незмінному вигляді. Але ви не можете знати напевно, що станеться з валютами через рік. І важливо усвідомити якомога раніше, що ви нічого не зможете з цим вдіяти. Як ринок вирішить, так і буде. Саме тому не варто сильно напружуватися або збуджуватися через стрибки і падіння, адже це неминучий стан вільного ринку.

Саме тому, як ми сказали вище, інвестиції потрібно робити в різні продукти, щоб максимально убезпечити себе. Складати все в один кошик — погана ідея.

Потрібно жити за коштами

До цього ми говорили, що понти — це дуже простий спосіб стати бідним. Бажання показати себе тим, ким ти не є — лише один із способів, які ведуть до зворотного від бажаного ефекту, тобто, до некомфортного життя. Завжди потрібно враховувати співвідношення бюджету до витрат і займати певну нішу споживання, не виходячи за її рамки. Причому це стосується як надмірних витрат, так і максимальної економії. У першому випадку люди влазять у величезні борги, у другому не живуть справжнім, що однаково погано.

Витрати повинні бути адекватними, не перевищувати певний поріг, щоб гармонійно поєднувати комфорт і економію. В такому випадку ваше життя буде більш приємним і менш стресовим.

Не існує універсальних рецептів на тему грошей

Гроші — це суто особистий момент в плані успіху. І коли фінансисти, тренери особистісного зростання, блогери та інші експерти дають універсальні поради на тему заробітку і економії, це показує їх некомпетентність, адже кожен варіант бюджету суто індивідуальний і при складанні повинен враховувати всі фактори. Деякі корисні поради можуть виявитися навіть шкідливими, адже вони не враховують ризики або те, що у людей немає потрібних інструментів для їх реалізації.

Запам'ятайте: стратегії з приводу бюджету різні, тому не покладайтеся на готові рішення і старайтеся вивчити якомога більше варіантів, взявши з кожного найбільш підходящі для вас речі.

За гроші можна купити щастя

Звичайно, у вас не вийде купити на будь-які гроші світу щирі почуття або здоров'я, це безцінно. Але для всього іншого це працює, як би не намагалися вам довести зворотне. Всі ці цитати в інтернеті, що гроші — не головне, — маячня. Якщо вони — не головне, то точно входять в першу трійку найважливіших інструментів для щасливого життя. Більшість забуває, що на гроші можна купити не тільки товари, що дають короткострокове відчуття щастя, а й набувати нового досвіду, допомагати іншим, що в підсумку може привести до довгострокової віддачі.

Джерело

Exit mobile version