Стрес найчастіше пов'язаний з високим рівнем гормону кортизолу. Кортизол корисний протягом короткого періоду часу як захисний механізм: він дає організму енергію, необхідну для реагування на короткостроковий стресовий сценарій. Однак в довгостроковій перспективі надлишок кортизолу створює стрес в організмі, що призводить до таких неприємних наслідків, як підвищення кров'яного тиску і нервові зриви. Правильні харчові звички і збалансований раціон допоможуть прискорити процес метаболізму гормону стресу. Шість головних правил розбираємо разом з психологами, інформує Ukr.Media.
Ставка на вітаміни групи B
У збагачених цільних зернах і деяких продуктах тваринного походження міститься багато вітамінів групи В, особливо вітаміну В12, який сприяє метаболізму кортизолу. Наприклад:
- Яловичина
- Курка
- Яйце
- Збагачені крупи
- Харчові дріжджі
Контроль присутності жирної кислоти омега-3 в раціоні
Найкращим джерелом кислоти омега — 3 є жирна риба, але ви також можете отримати її з деяких рослинних джерел. До таких продуктів відносяться:
- Анчоус
- Авокадо
- Насіння Чіа
- Насіння льону
- Оселедець
- Скумбрія
- Оливкова олія
- Устриця
- Лосось
- Сардина
- Тунець
- Волоський горіх
Регулярне вживання продуктів, багатих магнієм
Магній дуже корисний, коли йдеться про боротьбу зі стресом, бо він бере участь в метаболізмі кортизолу і розслабленні тіла і свідомості. Продукти, багаті магнієм:
- Авокадо
- Банан
- Броколі
- Темний шоколад
- Гарбузове насіння
- Шпинат
Більше білків, менше порожніх вуглеводів
Такі продукти, як м'ясо, риба, птиця, квасоля і бобові, сприяють нормалізації рівня цукру в крові. Конкретні продукти включають:
- Мигдаль
- Куряча грудка
- Яйце
- Нежирна яловичина
- Сочевиця
- Арахіс
- Кіноа
- Грудка індички
- Тунець
- Лосось
- Креветка
Контроль над вживанням цукру, алкоголю та кофеїну
Деякі харчові продукти, навпаки, підвищують рівень кортизолу. До продуктів, які викликають стрес в організму, відносяться:
- Алкоголь
- Кофеїн
- Продукти з високим вмістом цукру
- Прості вуглеводи, такі як торти і тістечка
- Газована вода
"Ні" перекусам на ніч
Здоровий і повноцінний сон — найважливіший крок у боротьбі зі стресом. У зв'язку з цим Ви повинні прийняти за правило не їсти пізніше, ніж за чотири години до сну. Саме стільки часу в середньому потрібно організму, щоб засвоїти вечерю і не відволікатися на процеси травлення під час сну.
Залиште відповідь