Ці книги є провідниками до заможного життя, почніть з них і незабаром ви заробити мільйон

Всі успішні і багаті люди читають, як мінімум, 30 хвилин в день. Почніть з цієї добірки книг для справжніх кар'єристок, і можливо, вона відкриє для вас нові фінансові горизонти, інформує gazetapo.lviv.ua.

Сумніваєтеся, що успішна жінка успішна у всьому ─ і в особистому житті, і в кар'єрі? Ці книги, написані успішними жінками. Кожна — це не лише опис безцінного досвіду, але і безліч порад, які допоможуть вам стати тією, ким ви дійсно хочете бути.

"#Girlboss. Як я створила мільйонний бізнес, не маючи грошей, офісу та вищої освіти", Софія Аморусо

Ця книга, по суті, два в одному: керівництво з побудови бізнесу з покроковим описом основних процесів, а також відмінний мотиватор. Софія Аморусо — сучасна Попелюшка, яка сама собі замінила хрещену фею. Бунтарка багато працювала, вчилася і змінювалася для того, щоб стати власницею величезної імперії і зайняти своє місце в списку Forbes. Софія дає практичні поради для тих, хто зважився стати справжніми босом-жінкою: разом з нею ви зможете пройти пошук своєї ніші, відкриття власної справи, наймання співробітників і налагодження бізнес-процесів. Не менш цікава і біографія дівчини: обов'язково читати тим, хто ніяк не може повірити в себе.

"Хоча зараз все це мені звично, тоді я й гадки не мала, що означає „маркетингове дослідження», „прямі продажі». Я навіть не знала, що у моїх покупців є певна „демографія». Я просто розуміла, що важливо говорити з моїми покупницями. Коли MySpace став здавати позиції Facebook, я переїхала разом з усіма і підтримувала діалог на різних платформах двадцять чотири години на добу, сім днів на тиждень. Я процвітала. Покупниці говорили мені, чого хочуть, і я завжди знала, що, якщо буду слухати уважно, все складеться найкращим чином. Хоча все складалося ще крутіше. Ми були неймовірні".

"Ніколи-небудь. Як вийти з глухого кута і знайти себе", Олена Резанова

Олена Резанова бачила чимало професіоналів, які не розуміли, куди рухатися далі або з чого почати рух до мети. Олена-фахівець в області кар'єрних стратегій. Якщо вам здається, що ви не на своєму місці, швидше за все, ви пропускаєте своє життя. Ця книга складається з декількох частин, кожна з яких допоможе вам пройти певний етап на шляху до класної кар'єри і особистого щастя. Спочатку ви виберетеся з режиму "відкладеного життя": "потім" ніколи не настане, і вам доведеться це зрозуміти. Потім ви відключите "автопілот": якщо нічого не робити, стабільність не настане, це міф. Після потрібно буде пильно вивчити ваші амбіції, а ще перестати вірити в поширену оману про те, що без таланту і неймовірного інтелекту не досягти успіху. Наступний крок-план дій. Якщо мрія є — ви зрозумієте, як і куди вона вас заведе. Якщо мрії немає — Олена Резанова розповість, де її взяти. І щоб вас вже нічого не зупинило, автор розіб'є матеріальні страхи, боязнь змін і безглузді відмовки, якими частенько прикриваються.

"Нам погано, ми нещасні. Але ми нічого не готові робити, тому що боїмося втратити стабільність. А як можна втратити те, чого немає? Якщо якийсь час з вами не відбувалося змін, у вас виникає помилкове відчуття, що все стабільно і ви це контролюєте. Але контроль може бути тільки в одній області: ви самі, ваші емоції, впевненість і розвиток. Цілі не зобов'язані бути скромними. Амбіції — наша рушійна сила. І наша страховка від того, щоб не розмінювати життя по дрібницях. Не плутайте скромність з посередністю. Згадайте матір Терезу і знайдіть свої приклади. Дрібні і великі цілі "заряджені" по-різному. У великій амбітній меті заряду вистачить на кілька років. Кроки мають бути маленькими, а цілі — великими».

"Хороші дівчата не отримують великих грошей і кращих чоловіків!", Карен Финерман

Карен Фінерман працювала в банку і бачила, як жінки самі гублять кар'єру, сім'ю або все відразу. Дівчина не розуміла, навіщо вони це роблять: адже досить просто подивитися на ситуацію з другої точки зору. Хто сказав, що ти повинна одружитися з багатієм, щоб самій стати багатою? Звідки взялася думка, що не можна бути щасливою матір'ю і заробляти мільйони? Карен очолює великий інвестиційний фонд і виховує чотирьох дітей. Вона знає, що є проблема гендерної нерівності, адже свого часу вона увійшла в так званий світ чоловіків. Але замість того, щоб лаяти стереотипи, вона знайшла в них неочевидні плюси. Карен Фінерман не хоче, щоб ми були хорошими дівчатами. Вона хоче, щоб кожна жінка розуміла, що вона на одному щаблі з чоловіком, і навчилася це використовувати.

"Жінки, які не дозволяють собі розквітнути або просто побажати досягнення успіху, зрештою виявляються звичайними лузерами. Для мене одне з найбільш незрозумілих явищ — думка, що жінкам непристойно хотіти перемагати. Немає нічого ганебного в бажанні перемогти, як немає нічого ганебного в самій перемозі. Квінтесенцією попереднього сміховинного Положення (про те, що непристойно висловлювати бажання перемоги) є дешева показуха, в яку перетворилися вибори міс Америки. У фіналі дві останні конкурсантки стоять на сцені, чекаючи оголошення імені переможниці і чергової власниці корони міс Америки (поки залишимо сексуальний наліт на всьому цьому показушном дійстві). Коли оголошують ім'я переможниці, дівчина, що програла (не важливо, які почуття вона при цьому відчуває) повинна зображати щиру радість за щасливу суперницю — а це абсурд, якого ви ніколи не побачите в іграх на Суперкубок".

"Робота твоєї мрії. Як заробляти гроші, займаючись улюбленою справою", Барбара Шер

Барбару Шер називають матір'ю лайф-коучингу. Про те, що таке тернистий шлях до мрії, вона знає не гірше багатьох: сім років вона працювала офіціанткою, намагаючись поодинці прогодувати двох дітей і звести кінці з кінцями. І весь цей час вона поєднувала роботу заради виживання і те, що приносило їй задоволення і дозволяло розвиватися — роботу з людьми. У 44 роки Барбара випустила свою першу книгу «мріяти не шкідливо», яка стала світовим бестселером і за 35 років, що минули відтоді, не здала позицій. А сама письменниця почала допомагати оточуючим знаходити своє справжнє призначення і перетворювати боязкі надії в щасливу реальність. "Робота твоєї мрії" — велика збірка порад від Барбари Шер для тих, хто хоче заробляти гроші завдяки улюбленій справі. Необов'язково сидіти в офісі з 9 до 18 заради кар'єрного росту, є багато інших доріг, які приведуть вас до не менших вершин!

"Може бути, ви схожі на Елізу. У неї була хороша робота, але кожен день вона жахливо переживала через необхідність розлучатися з дітьми-дошкільнятами. Компанія не заперечувала, щоб вона працювала неповний день, але тоді її родині не вистачило б доходів. Еліза опинилася в глухому куті. Чи ні? Група її друзів влаштувала мозковий штурм, в ході якого з'ясувалося, що у Елізи є хороший великий автофургон. Це абсолютно змінювало справу. Вона перейшла на неповний день у своїй компанії і стала надавати послуги жителям району — допомагати їм з вивезенням і доставкою різних речей. І завжди брала з собою дітей. Якщо ви літератор, якому треба щось їсти, то можна на позаштатній основі вчити писати тексти співробітників якої-небудь корпорації. У США за це отримують до 4000 доларів на день. Так, це реально. І робиться часто-густо".

"Не бійся діяти. Жінка, робота і воля до лідерства", Шеріл Сендберг

Шеріл Сендберг — колишній віцепрезидент Google, член ради директорів Starbucks і The Walt Disney Company, а з 2008 року — операційний директор Facebook. Вона просуває кампанію MentorHer, закликаючи чоловіків не боятися стати наставниками жінок на роботі. Статистика показує, що через хвилю розкриття випадків харасменту в США відносини між статями стали ще більш натягнутими. І це притому, що і без того існує чимало негласних правил, через які жінки не можуть самореалізуватися в роботі. Будь доброю, будь красивою, старайся всім сподобатися, ховай свої емоції і, головне, — приховуй амбіції! Всі ці помилкові поради Шеріл Сендберг пропонує залишити в минулому, а замість цього навчитися відстоювати свою позицію, критикувати і приймати критику, працювати з командою і лідирувати.

"Коли чоловік допомагає колезі, той відчуває себе зобов'язаним і найчастіше згодом повертає борг. Але якщо допомогу надає жінка, вдячність виявляється куди слабкішою. Адже вона ж повинна піклуватися про оточуючих, правда? Вона сама хоче допомогти. Професор Флінн називає таке ставлення "проблемою гендерної знижки". Жінці доводиться розплачуватися за те, що всі вважають її готовою допомагати оточуючим і безкорисливо працювати заради загального блага".

"100 способів змінити життя", Лариса Парфентьєва

Лариса Парфентьєва колись опинилася в життєвій ямі: престижна робота відверто змучила і набридла, заїдався стрес, який відклався тридцятьма кілограмами зайвої ваги, спроби розважитися і поміняти хоч щось скочувалися в черговий стрес і заїдання, плюс чуже місто, знімна квартира і кредити. О, і ще (вірніше, по-перше) відчуття нереалізованості. Було б здорово, якби який-небудь мільйонер постукав у ваші двері і запропонував гроші на пошуки себе? І Лариса так подумала. А ще почала шукати реальні історії підйому з колін, адже чомусь найчастіше ми чуємо, що хтось був простим клерком, а потім — раз! — і став мільярдером. А що було між? Як він пройшов такий шлях? Лариса почала діяти. Зараз вона — відома письменниця і мотиваційний спікер, а її книги — якраз про те, що такого відбувається між «все погано» і «я на коні».

"Дівчина на ім'я Сара Блейклі — CEO компанії Spanx, що займається продажем спідньої білизни. За підсумками 2012 року американський Forbes назвав Сару наймолодшою жінкою-мільярдером у світі, яка самостійно заробила свої статки, і включив до списку 100 найбільш впливових жінок планети. Одного разу її запитали про фактори успіху, які дозволили створити білизняну імперію. І Сара сказала, що одним з важливих факторів стало щовечірне питання її батька: "що у тебе сьогодні не вийшло?". Якщо Сара говорила, що вийшло все, то батько дуже засмучувався. Це означало, що вона не допускає помилок і, відповідно, не росте.

По-моєму, тато молодець. Я щодня зустрічаю людей, яких намагалися виховати ідеальними. Тому вони повернені на правильних рішеннях. Вони завжди шукають краще, а будь-яка помилка приводить їх в жах. В них падає самооцінка і настає параліч дії, з якого вони не можуть вибратися. Люди дуже бояться помилятися. Але найбільша шкода, яку можуть принести помилки, — страх їх зробити. Без них не буває перемог. Тільки помиляючись, ми відкриваємо нові можливості. Як правильно підмітив тато Сари, немає помилок-немає зростання".

"Дій як лідер, думай як лідер", Ермінія Ібарра

Якщо ви хочете побудувати блискучу кар'єру, вам доведеться бути лідером, чи не так? Навіть якщо ви звикли керувати і брати на себе відповідальність, ця книга не виявиться зайвою — вона як мінімум вбереже вас від неочевидних помилок. А якщо не звикли — робота професора Гарвардської школи бізнесу виявиться вашим провідником у світ конкуренції та успіху. Автор стверджує: спочатку достатньо зробити лише пару рішучих кроків у професії, щоб ваше мислення почало змінюватися. Зробити ці кроки Ермінія Ібарра вам якраз допоможе, а потім і підкаже, як бути далі.

"Коли ми діємо як лідери: пропонуємо нові ідеї, об'єднуємо людей і ресурси для гідної мети або вносимо свій внесок у спільну справу з використанням навичок і знань, що лежать за межами нашої області спеціалізації (це лише кілька прикладів), люди сприймають нашу поведінку як лідерську. Суспільне визнання і репутація, які можуть стати результатом лідерської поведінки, створюють умови для того, що психологи називають інтерналізацією особистості лідера. Людина сама починає вважати себе лідером і використовує все більше можливостей для відповідної поведінки. Разом із зростанням лідерського потенціалу зростає і ймовірність того, що співробітник отримає підтримку з боку організації. Наприклад, йому будуть доручати більш відповідальні завдання. Подібний процес має циклічний характер. Коли людина спочатку діє як лідер, а потім починає думати як лідер, іншими словами, коли внутрішнє змінюється під впливом зовнішнього, виникає те, що я називаю сприйняттям ззовні".

Джерело