Чому варто додати у свій раціон курячу грудку і почати їсти її частіше

Білок важливий для нашого організму. Це будівельний матеріал для м'язів, а також компонент, який забезпечує нам ситість надовго. Але чи весь білок однаково корисний? Розбираємося з найпопулярнішим і, здається, найкориснішим варіантом, інформує Ukr.Media.

Білок міститься в багатьох продуктах. В основному це, звичайно, продукти тваринного походження: риба, яйця, м'ясо. Але і рослинні продукти Їм не обділені — бобові, горіхи, насіння також багаті білком. Та що там, навіть багато овочів містять білок, правда, досить в крихітних кількостях.

Скільки білка містить куряча грудка?

І все ж один білковий продукт стоїть осібно, і це своєрідний золотий стандарт. Мова про курячу грудку. В середньому порція вагою 85 г містить 28 г білка — і це дійсно вражаюча кількість. Виходить, що курка містить більше білка, ніж стейк, індичка, ягнятина і в принципі будь-яке інше м'ясо.

Але одним тільки білком справа не обмежується, куряча грудка в цілому багата корисними компонентами, які потрібні і важливі. І про що ж мова?

Отже, в 100 г курки (йдеться про курячу грудку без шкіри) міститься 165 калорій, 31 г білка, 4 г жиру, 1 г насичених жирів, 0 г вуглеводів, 0 г клітковини, 74 мг натрію.

Шкіра трохи збільшує калорійність — 197 калорій на 100 г, а також майже вдвічі підвищує вміст жирів в цілому — з 4 до 8 г, і кількість насичених жирів зокрема — з 1 до 2 г.

Чим ще корисна куряча грудка?

З білком розібралися — його в курячій грудці дійсно міститься багато. Це пояснює, чому цей продукт настільки любимий людьми, що займаються спортом. Регулярне її вживання допомагає нарощувати м'язи. Крім того, споживання білкових продуктів сприяє збереженню ситості надовго, а це означає, що шанс на те, що захочеться з'їсти щось шкідливе у величезних кількостях, знижується.

Але що ще крім білка міститься в курячій грудці? Середня порція 100 г забезпечить організм залізом — приблизно 6% від денної норми. Так що курка ще й в якійсь мірі допоможе не допустити розвитку анемії.

Крім того, дослідження показали, що регулярне споживання курячого м'яса знижує ризик розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. Останні, нагадаємо, є провідною причиною передчасної смерті.

Для вагітних і годуючих жінок курка також потрібна і важлива: в ній міститься чимало цинку і вітаміну групи В, що важливо як для здоров'я матері, так і для здоров'я дитини. Ще один важливий компонент курячої грудки — необхідний для здоров'я кісток вітамін D.

Загалом, цілком очевидно, що слова про користь курки — це не просто слова, а науково підтверджені факти. Тепер ви точно знаєте, чим корисна курка і чому її дійсно варто їсти якомога частіше.

Як найкраще приготувати курячу грудку?

Який спосіб приготування для курячої грудки буде найбільш підходящим і допоможе зберегти максимум корисних речовин? Найздоровіші способи приготування: відварити або запекти — в духовці або на грилі. Якщо при готуванні потрібна олія, то краще вибрати рослинну, в якій не містяться насичені жири. Запікання і варіння, крім усього іншого, найбільш щадні методи готування, при яких використовується найменша з можливих температур — в такому випадку м'ясо приготується, а втрати поживних речовин мінімальні.

Джерело