Чому темніє в очах, коли ви встаєте з ліжка

Іноді, коли доводиться змінювати положення тіла, виникає потемніння в очах. І це пов'язують зазвичай із різними патологіями. Хоча це явище є сигналом небезпеки не завжди. В очах темніє й у здорової людини, коли спостерігається перевтома, спричинена великими фізичними навантаженнями або стресовий стан. Часто симптом потемніння в очах виникає під час вставання. Він може повторюватися регулярно або може бути проявом одиничним. Потемніння в очах, що з'являються епізодично, не свідчить про порушення зору. Це лише короткочасне погіршення сприйняття навколишнього середовища, інформує Ukr.Media.

Потемніння в очах: причини

У багатьох людей злегка паморочиться в голові й з'являється потемніння в очах, коли роблять різке вставання. Причин такого стану кілька. Одні є відносно нешкідливими, інші ж потребують негайного лікування. Якщо ж це явище спостерігається часто, то варто замислитися і якнайшвидше піти в поліклініку і там обстежитися.

Прийом лікарських препаратів

До потемніння в очах, що виникло під час різкого підйому з ліжка, може призвести приймання деяких ліків. До них належать седативні лікарські засоби, препарати для зниження тиску або його підвищення. Їх періодичний прийом сприяє виникненню запаморочення.

Проблеми з тиском

Запаморочення, доволі сильне, часто буває у людей зі зниженим тиском. У них іноді тиск падає нижче 100/60 мм рт.ст. І веде до сильного дискомфорту організму: шум у вухах, темні куги в очах і сильні головні болі. Подібний стан призводить нерідко до непритомності.
Стан зниженого тиску часто спостерігається у вагітних жінок і дітей підліткового віку. Тому, якщо людині відомо про свій знижений кров'яний тиск, то робити різких рухів їй не потрібно.

Серцеві патології

У разі серцевих хвороб, під час різкого вставання теж спостерігається запаморочення. Причиною цього нездужання є такі захворювання: серцева недостатність; брадикардія; аритмія; тахікардія.

Вегето-судинна дистонія

Захворювання це часто зустрічається у підлітків. Пов'язане воно з недостатньою зрілістю ендокринної та нервової системи. Проявляється разовими нападами або має хронічний перебіг.

Темрява в очах, що виникає, характерна для гіпотензивної дистонії. У людини під час чергового нападу частішає пульс і темніє в очах. Такі хворі скаржаться, що важко в грудях, не вистачає повітря, спостерігається слабкість із головним болем. Симптомами вегето-судинної дистонії слугують холодні кінцівки і непритомність, що часто виникає.

До дистонії призводять немолодих людей виснажливі фізичні навантаження, авітаміноз, неправильне харчування.

Захворювання кровоносної системи

Ще однією причиною темряви може бути звуження кровоносних судин. Воно відбувається через підвищений рівень холестерину в крові та відкладення на стінках судин жирових бляшок, що порушує мозковий кровообіг. За його порушення артеріальний тиск падає, і людину це може призвести до стану непритомності.

Джерело

Exit mobile version