Чому при зміні погоди ниють суглоби: ось від чого це залежить

Біль у суглобах на зміну погоди може бути пов'язаний зі зміною барометричного або атмосферного тиску, пояснили лікарі, інформує Ukr.Media.

Точні механізми появи болю в суглобах під час зміни погодних умов до кінця досі не вивчені. Вважається, що викликати дискомфорт можуть такі чинники, як температура повітря, зміни атмосферного тиску і вологість.

При цьому експерти сходяться на думці, що необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, як погода може бути пов'язана із симптомами артриту або чому вона впливає на одних пацієнтів більше, ніж на інших.

Згідно з деякими теоріями, посилення болю під час артриту пов'язане зі змінами барометричного тиску, які можуть призводити до розширення або стиснення сухожиль, м'язів і підвищення тиску на нервові закінчення. Зміни атмосферного тиску, які відбуваються під час зміни погоди, можуть спричинити зміни тиску в суглобах, що може зробити нервові закінчення більш чутливими та посилити біль, назвали ще одну теорію ревматологи.

Є також версія, що низькі температури можуть призводити до збільшення в'язкості синовіальної рідини, тому в холодну пору пацієнти можуть відчувати більшу скутість у суглобах і біль.

Під час руху кількість синовіальної рідини збільшується, поліпшується приплив крові до суглобів. У холодну або дощову погоду пацієнти, як правило, менш активні. Обмеження рухів у суглобах може знову ж таки призводити до зменшення кількості синовіальної рідини, що здатне посилити больові відчуття і викликати відчуття скутості, додали ще один варіант пояснення болю в суглобах медики.

Нарешті, біль може бути пов'язаний із депресією.

Холодні, похмурі дні з меншою кількістю сонячного світла можуть негативно позначатися на настрої, що здатне впливати на сприйняття болю. Люди з депресією або депресивними симптомами відчувають біль частіше і сильніше, ніж ті, хто не страждає на депресію.

Джерело

Exit mobile version