Чому не потрібно використовувати поради довгожителів як керівництво: відповіли лікарі

Секрети довгожителів намагаються розгадати багато хто. Які їжа і звички сприяють довголіттю? Лікарі закликають не застосовувати поради 100-річних у дусі "як прожити довше" як керівництво до дії. І ось чому, інформує Ukr.Media.

Довгожителями вважають людей, яким виповнилося вже понад 90 років. Особливий захват і захоплення викликають ті старці, хто до 100-річного ювілею зберіг ясний розум, тверду пам'ять і залишається фізично активним. Як же ці люди змогли прожити до глибокої старості? Над питанням уже давно б'ються вчені, вивчаючи особливості людей-довгожителів.

Але найпростіший спосіб очевидний — запитати у самих суперстариків, у чому ж секрет довголіття. Тільки ось застосовувати поради довгожителів не варто. Це не має жодного сенсу і не дасть вам змоги померти якомога пізніше.

Їм не треба вести правильний спосіб життя
Так, історії та поради довгожителів слухати цікаво, але використовувати їх як керівництво до дії безглуздо. Річ у тім, що всі люди, які доживають до ста років, просто мають правильні біомаркери. Їхня особливість — у збігу певних чинників, зокрема в наявності "генів довголіття". Вони не дуже поширені — менш ніж у 2% населення планети.

Таким людям зовсім необов'язково вести правильний спосіб життя. Вони просто виняток із правил, вважають експерти.

Вони можуть пити алкоголь, не займатися спортом або навіть смолити цигарки до самої старості й дожити до ста років, маючи цілком стерпне здоров'я. Це виняток. І тому немає сенсу "прикладати" до себе їхній спосіб життя як приклад і спосіб дістатися щонайменше до столітнього рубежу.

Не допоможе і позитивний настрій

Принципово не додасть років життя і позитивний настрій, про який часто говорять ті, хто відзначив 100-річний ювілей. Принаймні, роль його сильно перебільшена.

За словами лікарів, набагато важливішими є інші риси характеру — сумлінність і обережність — те, наскільки людина організована і дисциплінована. Наприклад, абсолютно точно дасть змогу людині жити довше вміння вчасно зупинитися і вжити заходів, якщо вона раптом починає шкодити собі — у всіх сенсах.

Експерти сходяться на думці, що формула довгого життя, найімовірніше, не відома нікому, хто його прожив.

Джерело

Exit mobile version