Чому насправді з’являється «пивний живіт»

Пивний живіт з'являється у чоловіків у віці «трохи за сорок» (а у деяких і раніше) і не є предметом гордості, як би багато людей не жартували. У народному розумінні пивний живіт — символ слабкості чоловіка перед алкоголем. Проте насправді все не так просто, як можна подумати, інформує Ukr.Media.

Генетика — найважливіший фактор

Генетика — справжня лотерея. Обрані природою народжуються красивими двометровими шведськими моделями, яким призначено спустити дух у 109 років, заснувши та не прокинувшись. Усім іншим природа прописує хвороби, погані схильності, а іноді справжні потворності.

Генетика визначає метаболізм: скільки жиру відкладеться під пузом, а скільки в інших частинах тіла. Тому в питних закладах і простих квартирах, які стали притулком для любителів випити, практично завжди є два приятелі, які п'ють однаково, але в одного живіт висить на колінах, а в іншого підтягнутий, немов той веде тверезий спосіб життя.

Стать має значення

Як відомо, чоловіки та жінки кардинально відрізняються один від одного. Пояснює це той факт, що у чоловіків жир відкладається в зоні живота, а у жінок — на стегнах і сідницях.

Можливо, пиво ні до чого?

Вчені так і не знайшли ніяких свідчень того, що пиво робить людину набагато ширше в зоні кишківника. Проте це не точно. Більш того, люди, які вживають багато спиртного, не трясуть животами, попри густу калорійність напою. Так що є вірогідність, що винуватцем пивного пуза є аж ніяк не пиво.

Вік робить усе гірше

Старість ще нікому не пішла на користь. Метаболізм сповільнюється, і ви починаєте невпинно товстіти, втомлюватися і недобре дихати. Проте чоловікам пощастило більше: зростаючий під серцем пагорб шокує нас не так сильно, як жінок.

Пиво точно ні до чого

Хоча термін «пивний живіт» породив віру в те, що пузо росте через пиво, правильніше буде сказати, що причиною його зростання є проста закуска. Навіть люди, які багато вживають отримують більшість калорій із їжі. Усе від того, що організм розщеплює різні джерела енергії по-різному і зберігає їх теж по-різному. Наприклад, у пивний живіт він направляє цукор і рафіновані вуглеводи, яких так багато в пивних закусках.

Джерело