Чому боятися витрачати гроші на себе не завжди добре

Здавалося б, в чому взагалі проблема, якщо вам не хочеться витрачати гроші? На перший погляд, це відмінний спосіб економії і також говорить про те, що ви вмієте тримати себе в руках. Але не все так просто. Ми розповімо, чому боятися витрачати на себе — далеко не завжди добре. І допоможуть нам психологи, інформує gazetapo.lviv.ua.

Вам важко вибирати

Йдеться про підвищену тривожність, коли ви щоразу починаєте сумніватися, а чи правильний ви зробили вибір. Кожна нова покупка в цьому випадку приносить більше стресу, ніж позитивних емоцій. Ось ви купили плаття, начебто навіть підійшло за розміром і колір радує, але все ж здається, що десь можна було купити дешевше. Такі думки моментально вбивають всю ейфорію від покупки.

Дитячі травми дають про себе знати

Батьки нерідко вселяють, що гроші заробляються тільки важкою працею, а великі гроші так і зовсім неможливо заробити. Подібний підхід призводить до того, що дитина вже в дорослому віці, вважає за краще не витрачати гроші на розваги, намагаючись ставитися до заробленого максимально відповідально. В такому стані напруги дуже важко виділити навіть невелику суму на себе коханого.

Вам здається, що ви не заслуговуєте нічого для себе

Ще одна травма, яка тягнеться з дитинства. І якщо в попередньому випадку людина не витрачає гроші зі страху, що у якусь мить їй може не вистачити на щось важливе, то в цьому випадку людина вважає, що просто не заслуговує того, що цілком може собі дозволити. На першому місці для такої людини завжди хто завгодно, але тільки не вона сама. Звичайно, важливо піклуватися про своїх близьких, але і забувати про себе не можна — якщо ви не подбаєте самі про себе, не подбає ніхто.

Вам забороняють витрачати

Зазвичай, таке відбувається в сім'ях з жорстким контролем з боку чоловіка або дружини. Йдеться про класичний абьюз, коли один із партнерів знаходиться буквально в підлеглому становищі. У даному разі ми говоримо про фінансовий абьюз. Найчастіше таке відбувається, коли жінка знаходиться в залежному становищі і не може в цей момент мати власні гроші. Абьюзер завжди використовує цю беззахисність, вселяючи жертві, що її бажання не мають сенсу в принципі і витрачати на це свої ж гроші абьюзер не стане. Чи варто говорити, наскільки такі відносини руйнують психіку?

Джерело

Exit mobile version