Чому та як стають жертвами домашнього насильства

Громадська організація “Дівчата” розпочинає масштабну медійну кампанію з протидії гендерно зумовленому насильству в межах проєкту «Багатосекторна підтримка жінок і дівчат, які постраждали від війни в Україні, з особливим акцентом на найбільш вразливі групи» за фінансової підтримки ActionAid.

Розповсюджені міфи

Нас з дитинства вчать, що не можна виносити конфлікти з родини і що для людей навколо все має виглядати максимально ідеально. З такими переконаннями ми виростаємо та живемо своє доросле життя. Тому доволі часто не розповідаємо близьким про ситуації, які трапляються в нашій родині.

Є інша народна “істина”, що якщо в родині жінки потерпали від домашнього насильства та не звертались по допомогу — то це нормально. “Б’є — значить любить”, “А мою маму також бив тато”, “Чоловік має бути агресивним” і інші переконання, які є частиною життя тисяч дівчат та жінок.

Задача жінки в стосунках — робити все, щоб чоловік був задоволений. Якщо недостатньо зробила, то він має право підняти на тебе руку, зробити боляче словами і забрати всі гроші. Так, такий стереотип також існує. І ба більше часом дівчат виховують за таким принципом (в ситуаціях, коли для батьків це є нормою життя).

Постраждала особа завжди сама винна. Чоловік був вимушений вчинити насильство, бо жінка не так виглядала, не так подивилась, не так сказала, не так щось зробила по мірках чоловіка.

На жаль, це є розповсюдженими переконаннями, які спонукають жінок мовчати про насильство, бо воно ніби є “нормальним”, якщо поглянути з призми цих міфів.

Таким чином явище насильства нормалізується для постраждалої і стає частиною її життя. Це як норма, як з нею можуть поводитись інші. Адже змінюється відчуття себе та прийняття себе так, ніби я не гідна кращого, я заслужила на таку поведінку. Чим довше ми в таких стосунках, тим сильніше втрачаємо зв’язок з собою і тим більше стаємо поглинуті ситуацією, коли здається, що виходу просто вже немає.

Але вихід насправді є! Зараз в Україні та закордоном діє багато організацій, до яких можна звернутись та отримати підтримку, алгоритм дій, що робити, а також тимчасове місце проживання, де буде безпечно. Зверніть до Громадської організації “Дівчата”, надіславши нам листа на електронну пошту help@divchata.org.

Пам’ятайте, що ви не одні в цій ситуації і є тисячі жінок, які пережили схожий досвід і змогли з нього вирватись!

ГО “Дівчата” — громадська організація на підтримку жінок та дівчат-підлітків.

Надамо психологічну підтримку, первинну юридичну консультацію та спрямуємо до організацій та структур для подальших дій.

Ми поруч!

ГО “Дівчата”

help@divcgata.org

https://divchata.org/

https://www.facebook.com/lectures4girls

https://www.instagram.com/godivchata/

*Стаття створена та підтримується за фінансового сприяння ActionAid. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Дівчата” та не обов’язково відображає погляди ActionAid.

Exit mobile version