Смарт-годинник і фітнес-браслет дуже схожі. Вони мають схожі функції та дизайн. Більше того, деякі останні моделі фітнес-браслетів зовні практично неможливо відрізнити від розумних годинників. Тому багато хто з користувачів не розуміють, навіщо переплачувати, якщо можна купити практично те ж саме, але за набагато менші гроші.
Насправді різниця є, і достатньо суттєва. Недарма ж фітнес-трекери коштують 500-1500 гривень, а smart watch 5000-10000 гривень (ціни приблизні). То чим же вони відрізняються? Зараз спробуємо розібратися.
Фітнес-браслети: призначення, характеристики, можливості
Фітнес-браслет — це пристрій, який створений та призначений для моніторингу фізичних показників організму. Він еволюціонував з крокомірів, завданням яких було вимірювання відстані, яку проходить носій. З часом до цього додавалися нові функції, які поступово і зробили фітнес-трекери такими, якими ми їх бачимо зараз.
До основних опцій сучасних гаджетів відноситься моніторинг фізичної активності і сну, вимірювання частоти серцевих скорочень, підрахунок витрачених калорій, вимірювання відстані та швидкості, підрахунок кроків, вимірювання артеріального тиску. Деякі моделі вміють визначати кількість кисню в крові та температуру тіла.
Крім цього фітнес-браслети показують час, відображають інформацію про вхідні дзвінки, повідомлення (в тому числі і з соціальних мереж), події в календарі, листи в електронній пошті тощо.
Відрізняються вони за:
◾️ дизайном; ◾️ типом, розміром та роздільною здатністю дисплеїв; ◾️ наявними датчиками; ◾️ опціями; ◾️ стандартом захисту тощо.
Смарт-годинники
Слово “смарт” в назві гаджета уже говорить про те, що це різновид розумних приладів. Саме це і є їхньою головною відмінністю. Тут можна провести аналогію з телевізорами (зі Smart TV і без), телефонами (кнопковий і смартфон). Фактично, смарт-годинник — це портативний комп’ютер. В нього є свій процесор, оперативна та внутрішня пам’ять і головне — операційна система. Завдяки цьому розумні годинники вміють все те, що й фітнес-трекери, а також мають ряд унікальних опцій.
Функціональні можливості smart watch залежать від моделі. Тут, як і скрізь, є абсолютно різні варіанти — бюджетні, із середньої цінової категорії та преміальні. Вони можуть:
◾️ зберігати у внутрішній пам’яті різні файли; ◾️ керувати камерою телефона; ◾️ керувати плеєром; ◾️ приймати телефонні дзвінки та дзвонити; ◾️ отримувати повідомлення та сповіщення; ◾️ шукати інформацію в інтернеті та багато іншого.
Між собою вони відрізняються за:
◾️ дизайном; ◾️ типом, розміром та роздільною здатністю дисплеїв; ◾️ наявними датчиками; ◾️ опціями; ◾️ стандартом захисту; ◾️ наявністю та відсутністю власної камери; ◾️ наявністю слоту для сім-карти; ◾️ наявністю слоту для карти пам’яті; ◾️ типом операційної системи; ◾️ процесором, кількістю оперативки та внутрішньої пам’яті тощо.
Вибір між цими двома пристроями залежить виключно від ваших потреб та можливостей. Але в будь-якому випадку годинник буде кращим варіантом, ніж браслет.
Залиште відповідь