Чи варто купувати 3D-телевізор
Компанія BOE представила нову модель 3D-монітора з характеристиками: діагональ 110 дюймів, роздільна здатність 8K. Завдяки новітнім розробкам бачити тривимірне зображення можна без спеціальних окулярів. Масив лінз використовується разом з MiniLED і технологією квантових точок. 3D-екрани стають популярними і представлені в асортименті практично всіх виробників https://comfy.ua/flat-tvs/ телевізорів. Розглянемо особливості, переваги та недоліки цієї технології.
Як працює 3D-монітор
Щоб створити стереоскопічний ефект, пристрої генерують два зображення окремо. Картинки демонструються на дуже великій швидкості. Коли глядач одягає стереоокуляри, зображення з’єднуються, і здається, що об’єкти стають об’ємними. Так виникає тривимірне сприйняття.
Зовні екран нічим не відрізняється від звичайного. Технічні характеристики відповідають вимогам до пристроїв для мультимедіа та ігор. Стереоскопічний режим дає видовищне зображення, а якісна акустика підсилює ефект присутності. Є два типи систем:
В обох систем гідна якість 3D. Вибір — за покупцем.
Плюси і мінуси технології
Головна перевага — отримання об’ємної графіки зображення. Це дає змогу занурюватися в сцени і дії на екрані. На такому моніторі цікаво дивитися фільми та грати в комп’ютерні ігри. Можна вибрати дисплей відповідного розміру та облаштувати домашній кінотеатр. Функція відключається, і це зручно для повсякденного використання.
Варто відзначити й такі недоліки:
- завищена вартість;
- обов’язкова наявність 3D-окулярів у більшості моделей;
- втома очей через інтенсивне мерехтіння.
Крім того, випускається не так багато мультимедійної продукції в 3D-графіці. Якщо хочете дивитися фільм компанією, доведеться купити окуляри для всіх. Технологія 3D ще не до кінця доопрацьована з огляду на низку мінусів.
Залиште відповідь