Чи варто додавати йодовану сіль у закрутки і чи можна її зовсім замінити у стравах

Яким би важким зараз не було життя, господині пам'ятають: консервація на зиму сама себе не приготує. А це означає, що вже пора планувати, що з закруток ви будете робити цього року. Ціни на їжу ростуть, а деякі продукти і зовсім вдень з вогнем не знайдеш. Наприклад, останнім часом з полиць магазинів почала пропадати сіль, інформує Ukr.Media.

Це дійсно проблема, оскільки сіль завжди була одним з обов'язкових інгредієнтів при консервації. Але чи так насправді вона важлива? Як виявилося, її можна легко замінити іншими продуктами. Сьогодні ми поділимося порадами відомого кухаря Євгена Клопотенка на цю тему. А в кінці статті розповімо, чи можна додавати в закрутки замість звичайної солі йодовану.

Консервація на зиму

Уже сьогодні сіль можна купити далеко не в кожному магазині. За словами виробників, люди самі створюють дефіцит, змітаючи з продуктових полиць ходовий продукт. У майбутньому проблем з покупкою солі бути не повинно. Однак треба розуміти, що ціна значно зросте.

Попри спроби заспокоїти народ, господині обурюються. Як же робити закрутки без такого важливого інгредієнта, як сіль? Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко заспокоює господинь. Сіль можна або замінити, або зовсім не використовувати. На думку кулінарного гуру, консервація на зиму нітрохи не постраждає, якщо додавати в неї тільки цукор і оцет. Ці 2 продукти є відмінними консервантами.

Крім того, без солі можна обійтися і у звичайних стравах. Клопотенко назвав як мінімум 5 продуктів, які відмінно замінюють солоний смак.

Чим замінити сіль в стравах:

  • Лимонний сік — маст-хев на будь-якій кухні. По-перше, завдяки кислинці, яку він дарує їжі, ви навіть не помітите відсутність солі.

    По-друге, це банально корисно. Вітамін С, що міститься в соку лимона, важливий для організму сам по собі. Однак він також допомагає краще засвоюватися залізу та іншим поживним речовинам, які містяться в продуктах.

  • Часник має насичений аромат і смак, так що він може легко служити гідною заміною солі. Причому зовсім не обов'язково використовувати саме свіжий продукт. З цим завданням точно так же впорається часниковий порошок.
  • Морська капуста — не найбільш тривіальна, зате одна з найбільш вдалих альтернатив солі. Річ у тім, що в цьому продукті містяться натуральна морська сіль і йод. Крім того, в морській капусті є вітаміни А, групи В, С, Е і D.

    Спробуйте додати цей продукт в який-небудь звичний для вашого раціону салат. І ви відчуєте, наскільки сильно збагатиться смак страви.

  • Щоб додати солоності салатам, рибі або м'ясу, сміливо використовуйте столовий оцет. Однак пам'ятайте, що це не той продукт, яким можна зловживати. До речі, радимо спробувати різні види оцту, наприклад яблучний або виноградний. Вони збагатять смак будь-якої страви.
  • Скоротити кількість солі в раціоні можна за допомогою різних трав. Зіра, кінза і кмин відкриють нову главу у вашій кулінарній історії — можете не сумніватися! З ними ваші страви заграють яскравими фарбами, а про сіль ви навіть не згадаєте.
  • Йодована сіль в закрутках

    Існує величезна кількість видів солі. Однак найбільш ходовими різновидами залишаються кухонна і йодована сіль. Першу вважають ідеальним варіантом для консервації, оскільки в ній немає ніяких домішок. Продукт перевірений часом. А ось з другою є проблеми.

    Одні господині заявляють, що йодовану сіль у жодному разі не можна додавати в закрутки. Мовляв, це зіпсує смак консервованих овочів. Інші ж впевнені, що це нісенітниця, оскільки під час термічної обробки йод просто випаровується, не залишаючи від себе і сліду. Так на чиєму ж боці правда?

    Думки в інтернеті дійсно розділилися. Але є одна цікава думка. Йод, яким збагачують сіль, має дезінфекційні властивості. Тому цей мікроелемент, навпаки, покращує консервацію, а також уповільнює бродіння.

    Крім того, є дуже важливий нюанс. Йодована сіль, яку виробляли ще 20-30 років тому, сильно відрізняється від того продукту, який ми купуємо зараз. Раніше в складі йодованої солі був чистий йодид калію. Елемент насправді не підходив для засолювання, оскільки міг надати овочам неприємний смак і колір.

    Але в наші дні в сіль додають інший елемент-йодат. Тепер для закруток можна сміливо використовувати йодовану сіль, не побоюючись неприємних наслідків.

    Джерело

    Exit mobile version