«Червоноград — місто муралів»: стіни будинків можуть отримати мистецьке забарвлення

Червоноград Місто Муралів (1)

У Львівській ОВА провели зустріч з туристичним середовищем щодо перспектив втілення проєкту «Червоноград — місто муралів».

«Червоноград має прихований туристичний потенціал, а вуличне мистецтво допоможе його підсилити. План мінімум – розробити п’ять тематичних екскурсійних маршрутів муралами. Один з них може розповідати про світових лідерів, які підтримують Україну в час війни. Максимальне завдання – покрити значну частину міста вуличним мистецтвом і зробити з нього центр стріт арту в Україні, де б створювали свої мистецькі роботи відомі художники світу», – зазначив під час презентації керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Тарас Лозинський.  

Вуличний художник, куратор проєктів вуличного мистецтва, який займається цією справою з 2013 року, Тарас Довгалюк, наголосив: «Перш за все у цьому проєкті потрібно дуже чітко визначитись з концепцією. Не проблема намалювати десятки муралів, важливо як вони будуть працювати. Варто доповнювати експозицію фестивалями або іншими культурними заходами».

Учасники зустрічі погодили, що потрібно щорічно організувати пленер, після якого на стінах зʼявлятимуться художні роботи на різну тематику.

Засновниця та керівниця туристичної агенції «З Бойком» Марія Бойко запропонувала насамперед зобразити місцеві ремесла, які маловідомі загалу.

«Це, до прикладу, має бути писанкарство. Є у Червонограді музей, який може дати фори музею писанки в Коломиї. Там знаходяться шедеври Тараса Городецького. Це настільки делікатні роботи, що його писанку на курячому яйці, найкрутіші теперішні писанкарі можуть відтворити на гусячому яйці. Потрібно вишукувати такі речі, які вже працюють в Червонограді і їх підсилювати, в тому числі і в стінописі», – зазначила вона. 

Як додали в межах заходу заслуговує бути на муралах і сокальська кераміка, яку успішно відроджує гончар Сергій Івашків. Серед іншої тематики – видатні діячі регіону минулих століть у коміксах, шахтарі. На перші сім муралів виділять кошти з обласного бюджету, інші – планують створювати за фінансової підтримки міжнародних донорських організацій та меценатів.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації

Exit mobile version