Боррель підбив підсумки засідання Ради ЄС

Фото: Getty Images Жозеп Боррель запевнив Україну у подальшій допомозі з боку ЄС

Євросоюз працює над майбутніми зобов’язаннями перед Україною в галузі безпеки, запевнив дипломат.

Україна буде залишатися головним пріоритетом для Європсоюзу. При цьому втоми від зобов’язань допомагати нашій країні не буде. Про це у понеділок, 13 листопада, написав голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель у Twitter, коментуючи результати засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу.

За його словам, учасники засідання «виступили з єдиним посланням підтримки України».

«Україна є головним пріоритетом ЄС – ми не втомлюватимемося від наших зобов’язань. Я працюю над нашими майбутніми зобов’язаннями в галузі безпеки відповідно до доручення Ради ЄС», – заявив Боррель.

Нагадаємо, Євросоюз розглядає низку ініціатив щодо допомоги Україні. Пропонується надати 20 млрд євро на військову допомогу Україні в рамках Європейського фонду миру. Для цього хочуть створити спеціальний фонд. Але, за інформацією ЗМІ, така ініціатива вже зіткнулася з критикою.

Як розповів міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, зараз у ЄС розглядають запасний варіант для такої допомоги.

Також у ЄС хочуть виділити 50 млрд євро на фінансову допомогу Україні до 2027 року. Але Угорщина може накласти вето. Наразі, за інформацією ЗМІ, у блоці вже розробили «план Б» на випадок блокування з боку Будапешта.

Джерело