Болгарська Булгаргаз та турецька Боташ підписали угоду терміном на 13 років. Угода допоможе Софії замістити постачання газу з Росії.
Болгарія отримала доступ до терміналів зрідженого природного газу (ЗПГ) та газотранспортної мережі Туреччини в рамках довгострокової угоди, яка допоможе Софії замістити поставки, які раніше здійснювалися Росією. Державна газова компанія Болгарії Булгаргаз та турецька газотранспортна Боташ (Botas) підписали у вівторок, 3 січня, угоду терміном на 13 років.
Документ прийнятий у Софії у присутності керівництва двох компаній, а також міністра енергетики технічного уряду Болгарії Росена Христова та міністра енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіха Донмеза.
Газ до Болгарії надходитиме з території Туреччини
За словами Христова, угода вирішує проблему відсутності у Болгарії достатньої інфраструктури для розвантаження ЗПГ.
«Завдяки цій угоді ми забезпечуємо можливість купувати газ у виробників у всьому світі та розвантажувати його на турецькій території», — зазначив він.
Після цього мережею Боташ сировина подаватиметься до Болгарії.
До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Болгарія була майже повністю залежною від російського газу. Нинішня угода передбачає постачання Софії до 1,5 мільярда кубометрів природного газу на рік із території Туреччини.
Росія припинила постачання газу Софії у квітні 2022 року
У квітні 2022 року Росія припинила постачання газу Софії. Болгарія дотримувалася лінії Єврокомісії, яка закликала країни ЄС не розплачуватись за російський газ у рублях, — останнього вимагав президент РФ Володимир Путін.
Болгарія була однією із трьох країн ЄС, які купували газ із Азербайджану. Як повідомляло в серпні 2022 року агентство Інтерфакс, введення трубопроводу IGB (Interconnector Greece-Bulgaria) в експлуатацію мало дозволити Болгарії збільшити прийом газу з Азербайджану до 1 млрд кубометрів на рік.
Інші потреби Софії, що становлять трохи більше 3 млрд кубометрів на рік, мали покриватися за рахунок імпорту ЗПГ із Греції.
Після початку війни РФ проти України багато європейських країн поставили за мету повністю відмовитися від використання енергоносіїв з Росії та замінити їх поставками з інших регіонів.
Джерело: Російська служба DW
Залиште відповідь