Близько 600 поранених захисників залишаються у надважких умовах на «Азовсталі» – Людмила Денісова

рф порушує права українських поранених військовослужбовців на доступ до медичної допомоги. Про це у Facebook повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«В одному приміщенні є кілька десятків двоярусних ліжок, інші поранені лежать просто на підлозі в умовах повної антисанітарії.

Дуже багато людей помирає через те, що їм неможливо надати медичну допомогу.

Медикаментів уже немає. Їжі та води теж практично не залишилося. В госпіталі користуються водою, яку зливають з системи опалення.

Територію «Азовсталі» агресор намагається штурмувати, постійно обстрілює з усіх видів озброєння: застосовують авіабомби, важку артилерію, танки.

рф грубо порушує права поранених військових на життя та медичну допомогу, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями. росія грубо порушує 12 статтю Конвенції про поліпшення долі поранених і хворих у діючих арміях від 12.08.1949.

Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини в Україні.

Закликаю ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста врятувати життя наших захисників та забезпечити їх вивезення з Маріуполя усіма можливими засобами, у тому числі шляхом евакуації до третьої країни», – йдеться у повідомленні Людмили Денісової.

Джерело