Фото: Getty Images Росіянам видано 510 шенгенських віз із дозволом на короткострокове перебування у ФРН
Німеччина пообіцяла допомогу громадянам РФ, які перебувають під загрозою через незгоду з війною проти України.
З початку російського збройного вторгнення в Україну Німеччина вже надала притулок 1149 громадянам РФ, які перебувають під загрозою, за даними на 13 січня видано 679 гуманітарних віз, повідомило у вівторок, 31 січня, агентство epd з посиланням на відповідь МВС ФРН на офіційний запит фракції у бундестазі.
Німеччина пообіцяла допомогу росіянам, які наражаються на особливо сильний ризик через боротьбу за права людини або незгоду з війною Росії проти України. Йдеться насамперед про опозиціонерів, журналістів та активістів правозахисного руху.
Притулок таким особам надається на основі статті 22 Закону про право на проживання, згідно з яким посвідка на проживання в Німеччині може бути надана з «термінових гуманітарних причин».
За даними німецьких диппредставництв, з початку війни в Україні росіянам із групи ризику було видано 510 шенгенських віз із дозволом на короткострокове перебування у ФРН.
Будь-яка диференціація в рамках цієї групи осіб неможлива, оскільки відповідні дані не враховуються у статистиці, наголошується у відповіді МВС.
Дозволи в індивідуальному порядку
З документа також випливає, що Федеральне відомство у справах міграції та біженців ще остаточно не затвердило порядок надання притулку росіянам, які перебувають під загрозою. Кожен випадок досі розглядається в індивідуальному порядку.
Депутат бундестагу від Лівої партії Клара Бюнгер розкритикувала той факт, що російські ухильники від війни все ще не отримали гарантії притулку у Німеччині.
«Мені незрозуміло, що можна так довго перевіряти», — сказала вона, закликавши уряд ФРН переглянути практику надання притулку росіянам, щоб «гарні слова федерального уряду не залишалися порожніми обіцянками».
Офіційний Берлін пообіцяв підтримку російським дезертирам, нагадує агентство epd.
Російські ухильники
У відповіді МВС також повідомляється, що за період з березня по листопад 2022 року 69 громадянам РФ було надано міжнародний захист. Конкретні причини надання їм притулку не наводяться, тому незрозуміло, чи йдеться тут про ухильників від участі у війні.
За оцінками німецького гуманітарного об’єднання Connection, яке захищає права дезертирів з інших країн, від початку війни проти України до Західної Європи втекли з Росії близько 150 тисяч чоловіків призовного віку.
До самої організації надійшли запити від понад тисячі росіян, незгодних із війною.
Фінляндія призупинила прийом ухильників із Росії
Джерело: Російська служба DW
Залиште відповідь