Берлін запевнив у підтримці на тлі заборони української символіки

Фото: Getty Images У Берліні заборонили українську символіку

Влада німецької столиці заявила, що заборона вводиться, щоб відокремити події травня 1945 року від ситуації у травні 2022 року.

Правлячий бургомістр Берліна Франциска Гіффай висловила надію, що незважаючи на ситуацію в Україні, у Берліні пройде «доречне та гідне відзначення звільнення Німеччини від націонал-соціалізму». Про це вона сказала вранці у неділю, 8 травня, напередодні пам’ятних заходів.

Німеччина «безперечно здобула урок» з військової катастрофи і усвідомила «величезне значення об’єднаної Європи для миру та демократії».

«Тим більше мене пригнічує те, що менш ніж за дві години польоту від Берліна війна в Європі знову завдає людям жахливих страждань», — зазначила політик. Гіффай наголосила, що думками вона з мешканцями України. «Берлін на вашому боці», — сказала вона.

У Берліні та по всій Німеччині 8 та 9 травня відбудуться численні пам’ятні заходи з нагоди 77-ї річниці визволення Німеччини від націонал-соціалізму. На ті самі дні заплановано низку проросійських заходів.

Глава бундестагу приїхала до Києва

У німецькій столиці влада заборонила демонстрацію як російських, так і українських прапорів на 15 меморіальних об’єктах. Так міська влада хоче відокремити події травня 1945 року від ситуації у травні 2022 року.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник назвав цю заборону «ляпасом України та ляпасом українському народу» і закликав негайно скасувати її. За скасування виступила і берлінська опозиція, але рішення залишилося чинним. Стежитимуть за порядком у місті в ці дні понад три тисячі поліцейських.

Джерело