Артилерія ЗСУ зірвала спробу росіян прорватися біля Тошківки

Усі намагання росії щодо оперативного оточення українського угрупування в районі Золоте і Сєвєродонецьк − Лисичанськ — розбиті вщент.

Масованих артилерійських і авіаційних ударів противника зазнали житлові квартали Сорокіного, Метьолкіного, інші населені пункти, де росіяни намагаються вибити ЗСУ з утримуваних позицій. Але «дивним чином» окупанти б’ють насамперед по житлових кварталах та інфраструктурі, використовуючи тактику випаленої землі, яка раніше їм дозволяла просуватися у глиб Луганської області.

Змушений констатувати, що російським окупантам вдалося захопили селище Метьолкіне в передмісті Сєвєродонецька Луганської області.

Станом на 20 червня локалізована загроза розширення російського фронту поблизу Попасної. У напрямку Лисичанська противник намагаються «протиснути» українську оборону, щоб унеможливити форсування природної перешкоди — річки Сіверський Донець.

У Сєвєродонецьку відбуваються важкі бої у промисловій зоні. Утім, незважаючи на використання росією артилерії, забороненої міжнародними конвенціями зброї та авіації, ЗСУ міцно тримають свої позиції. Ми контролюємо приблизно 30% міста, тобто промислову зону заводу «Азот».

Варто зазначити, що на підприємстві, окрім військових, перебувають і цивільні. Країна-окупант намагається використати цей факт у своїх ІПСО. Противник пропонує так званий коридор — вихід цивільного населення у напрямку окупованого росіянами міста Сватове.

У районі Сєвєродонецька наразі просування російських військ унеможливлене за рахунок результативної роботи української артилерії. Окупанти намагалися зробити прорив у районі населеного пункту Тошківка. Спочатку вони досягли часткового успіху, але потім у справу втрутилася наша артилерія. Тут насамперед йдеться про польські САУ «Краб» (самохідні артилерійські установки AHS Krab), які були передані Республікою Польща. Їхні технічні характеристики дозволяють здійснювати ураження противника на дальність до 40 км, відповідно за рахунок технічних переваг і характеристик ЗСУ мають можливість завдавати превентивні удари не лише по передових, а й тилових позиціях зс рф.

На сьогодні загроза прориву локалізована. Варто зазначити, що окупанти намагалися прорватися за допомогою десятків одиниць важкої техніки, натомість їм завдано значних втрат у живій силі й техніці.

Наразі спостерігається намагання зс рф перерізати трасу Бахмут − Лисичанськ. Невипадково найбільш запеклі бої точаться саме в цьому районі —  це «траса життя», якою здійснюються ротації ЗСУ.

Дмитро Снєгирьов для АрміяInform

Джерело