Індіанці з насіння соняшнику пекли хліб і навіть лікували ними хвороби, а з пелюсток самої квітки отримували фарбу для татуювань і фарбування тканин. В Європі рослина з'явилася тільки в XVI столітті, інформує Ukr.Media.
Зараз, коли соняшник добре вивчений, його сміливо можна назвати не тільки смачним, але й дуже корисним. У цьому матеріалі ми розповімо, які вітаміни і мікроелементи містяться в насінні і що з них можна приготувати вдома.
Види насіння
Насіння соняшнику бувають трьох видів: чорні, білі і смугасті. Чорні (в основному найдрібніші) використовуються для виробництва соняшникової олії, бо в них максимум жирів. Найбільш дієтичні — білі насіння, в них найменше жирів. Смугасті виділяються не тільки зовнішнім виглядом, але і розміром — вони завжди найбільші, хоча ядра всередині не такі великі, як могло здатися зовні.
Насіння — джерело корисних речовин
Насіння соняшнику багаті вітаміном Е, який є природним антиоксидантом і допомагає зберегти молодість і красу. Також він виступає "щитом" для організму, захищаючи його від шкідливих випромінювань і запобігає розвитку багатьох захворювань, включаючи серйозні — наприклад, атеросклероз. Деякі лікарі навіть рекомендують їх своїм пацієнтам в якості профілактики проти інфаркту та інсульту.
У насінні багато кальцію, який добре засвоюється за рахунок вітаміну D. Фосфор, цинк, магній, залізо, хром, йод — в насінні є буквально все необхідне людині.
Насіння соняшника дуже поживне і може притупити відчуття голоду: в 100 г продукту міститься 21 г білків, 12 г вуглеводів і майже 6 г корисних жирних кислот, а цукру при цьому менше 3,5 г.
Натуральний антидепресант
Крім фізичної користі, насіння виробляє психологічний ефект, бо сам процес чищення і поїдання заспокоює нервову систему. Завдяки насінню багато кидають курити: воно дозволяє відволіктися від бажання затягнутися сигаретою. У ньому містяться речовини, що дають короткочасне відчуття задоволення, що робить його схожим на нікотин, тільки без шкоди для здоров'я.
Що приготувати з насіння
В якості основного інгредієнта насіння виступає тільки в козинаках, а в інших стравах воно потрібне для додання незвичайного смаку. Найкраще підходять смажені, з яскраво вираженим ароматом.
Житні хлібці
Повноцінною заміною хлібу їх назвати не можна, але для приготування бутербродів вони навіть краще, до того ж сприяють поліпшенню травлення.
Інгредієнти:
- 50 г очищеного насіння
- 100 г житнього борошна і стільки ж висівок
- 100 г вівсянки швидкого приготування
- 50 г кунжуту (підійде будь-який)
- 0,5 л води кімнатної температури
Дієтичні та смачні хлібці не обійдуться без насіння:
- У глибокій ємності перемішати борошно, вівсянку і висівки, посолити за смаком.
- Засипати насіння і кунжут, перемішати.
- Викласти тісто на деко з пергаментним папером, змащеним олією. Тісто потрібно розподілити по всій поверхні тонким шаром, акуратно намітити ножем форму і розмір майбутніх хлібців.
- Випікати в розігрітій до 200°C духовці 15-25 хвилин, залежно від товщини тіста.
Перевірити готовність можна візуально і навпомацки: готова випічка потемніє і перестане бути липкою.
Смачний і корисний десерт
Рецепт для всіх, хто стежить за фігурою і у кого немає часу довго стояти біля плити.
Інгредієнти:
- 1 склянка насіння соняшнику
- 0,5 склянки улюблених сухофруктів
- будь-які горіхи за смаком
Десерт з горіхів, сухофруктів і насіння:
- Всі інгредієнти залити холодною водою і залишити набухати на 1-1,5 години.
- Віджати масу від рідини, подрібнити блендером або товкачем.
- Таке "тісто" викласти у форму, накрити і відправити в холодильник на кілька годин, нарізати шматочками.
Можна заздалегідь прикрасити кокосовою стружкою, кунжутом і т.д. підійде і тертий шоколад, але тоді десерт буде менш корисний для фігури.
Залиште відповідь