Алею Героїв у Дрогобичі відкриють 1 березня —

Війна Дрогобич Новини  Алею Героїв у Дрогобичі відкриють 1 березня

У Дрогобичі в парку Степана Бандери завершують облаштування Алеї пам’яті полеглих Героїв російсько-української війни. Тут вшановані мешканці, вихідці та ті, хто був причетний до розвитку Дрогобицької громади.

Офіційне відкриття Алеї відбудеться цієї п’ятниці, 1 березня, о 18:00 год.

Як розповів минулого тижня під час презентації електронного Пантеону Героїв міський голова Тарас Кучма, у цей меморіал вклали душу, серце й зробили все можливе, аби проєкт був гідний пам’яті полеглих Воїнів, щоб він нагадував про їхні  подвиги та самопожертву усім прийдешнім поклонінням  через десятки й сотні років. Тому до вибору матеріалу підходили дуже скрупульозно. З цих причин ідею з банерами, як це зараз роблять у багатьох населених пунктах, одразу ж відкинули, оскільки банери з часом тьмяніють, їх може пошкодити вітер.

Зупинилися на металевій конструкції у вигляді арки-тунелю, дизайн якої розробила дружина загиблого Героя Руслана Сіксоя (Ультраса) художниця Христина Соломчак.

З усіх можливих  варіантів друку портретів на різних матеріалах вибрали найнадійніший, стійкий до погодних умов та вандалізму – друк на металі. Технологія виготовлення тривала та дорого коштує, але гарантує довговічність. Розмір одного портрета становить  40х60 см, а важить він  близько 6 кг.  Портрети вмонтовані  у бічні сторони повздовжнього тунелю-арки, яка символізує перехід до життя.

На кожному портреті, окрім фото та короткої інформації про Героя, буде QR-код з посиланням на Електронний пантеон Героїв, де є біографічна довідка про воїна, його життєвий та бойовий шлях, обставини загибелі та місце поховання.

Конструкція декорована вишиваним орнаментом та символічними птахами, що символізуватимуть світлі душі, які полягли за Україну.

У міській раді зазначають, що створенню меморіалу передували обговорення та узгодження з родичами полеглих військовослужбовців.

Як розповів заступник міського голови Юрій Кушлик, розглядалися різні варіанти вигляду та розташування Алеї – дехто з родичів Героїв хотів встановити банери з портретами  на Площі Ринок, інші пропонували по вулиці Ковальскій, поблизу Стіни плачу. Та в підсумку більшістю погодили запропонований проєкт з аркою у  Парку Степана Бандери, який розташований у ближньому центрі. Посадовець зазначив, що, на жаль, все ж одна родина не погодилася на цю пропозицію та написала відмову.

У дрогобицькій ратуші кажуть, що сам процес облаштування Алеї нагадав часи Майдану – довкола цієї ідеї згуртувалися підприємці, представники  влади, працівники міської ради, комунальні служби, ветерани війни і просто небайдужі дрогобичани. Кожен вносив свою лепту у загальну справу – одні допомагали фінансово, інші матеріалами, ще інші приходили й безплатно працювали. Зокрема  працівники міської ради перерахували на спорудження Алеї свій одноденний заробіток, підтримати проєкт фінансово міг кожен охочий мешканець громади.  З бюджету громади на Алею не потратили жодної гривні, – запевнили у ратуші.

Тарас Кучма розповів, що орієнтовна вартість спорудження арки становить орієнтовно 1 млн грн, окрім того, ще 400 тис. грн коштує виготовлення портретів. Однак вартість комплексу набагато вища адже, як йдеться вище, були пожертви у вигляді коштів, а були пожертви у вигляді матеріалів та праці. Підприємці також давали значні знижки на товар.

Всього на Алеї вшановано пам’ять 129 Воїнів, серед них і Героя Небесної Сотні, уродженця Дрогобича Олега Ушневича. Є в арці також вмонтовані прапори.

«Пам’ятати про тих, кого з нами вже нема – це наш обов’язок. На жаль, війна триває, є зниклі безвісти. Дай Боже, аби ці прапори так і прапорами залишилися», – підсумував Тарас Кучма.

Віра ЧОПИК, фото авторки

Джерело